Yazılım için notebook mu Gaming laptop mu MacBook mu?

theeeowis

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayar programcılığı okuyorum yazılım için kullanacağım laptop bakıyorum fakat çok kararsız kaldım. Öncelikle şunu söyleyeyim ben çok sık oyun oynayan biri değilim günde Max yarım saat - 1 saat, ara sıra oynarım. Şu 3 model arasında kaldım:

Lenovo Ideapad Gaming 3 - Ryzen 7 5800H, 3050 Ti, 16RAM 512SSD'li modeli.
Huawei Matebook D16 - i7 12700H, 16RAM 512SSD'li modeli.
MacBook Air - m1, 16RAM'li modeli.

Bütçe maksimum 24bin (3 bilgisayarda birbirine çok yakın fiyatlarda)

Bu modeller arasında kalma sebebim şu; ben ilk önce Lenovo almayı düşünüyordum (özellikleri yakın fiyatlı notebook modellerine göre daha iyi olduğu için) fakat çok oyun oynamayacağım için oyun odaklı bilgisayar almaktan vazgeçtim. Ekran kartı yerine işlemcisi yüksek olsun diye düşündüm yanlış mı düşündüm bilmiyorum. Daha sonra Matebook almaya karar verdim fakat orada da karşıma aynı fiyatta olan MacBook'lar çıktı. MacBook'larda da ara sıra oyun oynayabilir miyim ne oynayabilirim bilemediğime kararsız kaldım hangi modeli almalıyım?

Not: Bu fiyata özellikleri daha iyi Gaming laptop veya notebook olabilir. Benim asıl merak ettiğim Gaming mi notebook mu MacBook mu almalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple nerede böyle bir seçenek koymuş? M1 ve M2 işlemciler ARM kullanıyor. Boot Camp M serisi işlemcili cihazlarda kullanılmıyor eğer bahsettiğin "seçenek" boot camp ise. Aktif olarak Parallels VM ile Windows desteği sunuyor. VM ile oyun oynamakta akıl mantık işi değil. Ki ek olarak Windows ARM'ında oyunların neredeyse hiç birini desteklemediğini belirtmekte fayda var.
M işlemcilerden bahsetmiyordum. M işlemcili Macbook daha çok görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı