Yazılım için NVIDIA vs AMD

Bütçe
20.000 TL
CUDA için nvidia kesinlikle. Rocm, cuda ile yarışamaz şuanda.

RX 7000 serisinde ne yapıyorlarsa 6900 XT'nin RTX 3050'den bile tokat yediği bazı programlarda 7900 XT'ye 4070 Ti tokatlatmayı becermişlerdi.

Tabii Windows kanadı hala ölü, Linux'ta oluyor bu.

Oyun için performans olarak amd>nvıdıa ama yazılım hakkında karar veremedim.

Hocam DLSS ne kadar geliştiğini biliyorsunuz. Şu anda günümüzde çıkan çoğu oyunda da DLSS teknolojisi var. AMD ekran kartında FSR konusunda pek fazla kendini geliştiremediğini düşünüyorum. Ama AMD oyun için işlemci konusunda Intel'e göre güzel işler çıkardığını düşünüyorum. AMD ekran kartların kronik rahatsızlıkları çıkmasından dolayı da bir tık da uzaklığım var. İşlemci alacak olsam kesinlikle AMD alırım ama ekran kartı uygun bir şey alacak olmadığım sürece kesinlikle NVIDIA.

Yanlışım varsa düzeltirseniz sevnirim.

Hocam DLSS ne kadar geliştiğini biliyorsunuz. Şu anda günümüzde çıkan çoğu oyunda da DLSS teknolojisi var. AMD ekran kartında FSR konusunda pek fazla kendini geliştiremediğini düşünüyorum. Ama AMD oyun için işlemci konusunda Intel'e göre güzel işler çıkardığını düşünüyorum. AMD ekran kartların kronik rahatsızlıkları çıkmasından dolayı da bir tık da uzaklığım var. İşlemci alacak olsam kesinlikle AMD alırım ama ekran kartı uygun bir şey alacak olmadığım sürece kesinlikle NVIDIA.

Yanlışım varsa düzeltirseniz sevnirim.

Şu ana kadar AMD ekran kartlarında kronik rahatsızlığının olduğunu ilk defa sizden duyuyorum.

O yüzden NVIDIA dedim zaten :D

Neden bilmiyorum ama NVIDIA ekran kartlarını sevmiyorum kişisel görüşdür bir nedeni de yok.

Son düzenleme:
NVIDIA hisselerinin 3 katına çıkmasının bir sebebi var.

Yapay zeka işleriyle uğraşacak birisi için NVIDIA almak şart gibi görünüyor. AMD'nin ROCm'i yarışta epey geride kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı