Yazılım mühendisi olmak için neler yapılmalı?

RhoeSS

Decapat
10. sınıftayım ve yazılım mühendisi olmak istiyorum. 11. sınıfta sayısal mı sözel mi seçmem gerekiyor ? Ve ayriyetten neler yapılmalı önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayısal seçeceksin.

Bu bölümden iyi bir yerlere gelmek istiyorsan kendini her açıdan geliştireceksin. Yatarak hiçbir bölümden iyi bir yerlere gelemezsin ama yazılım/PC mühendisliği gibi bölümlerde ekstra ekstra kendine bir şeyler katman gerekiyor.

İngilizce'ye başlayıp, üniversite sınavına çalışıp iyi bir üniversite tutturmaya çalışmakla başlayabilirsin. Boş zamanlarında da kolaydan başlayıp programlama dilleri öğrenmeye başla.

Sayısal seçmen gerekiyor, mühendislik bölümlerinin hepsi sayısaldan alıyor. Ne yapman gerektiğine gelirsek; Ders çalışma gibi bir alışkanlığın yoksa kesinlikle şimdiden başlamalısın, başlayınca kafanda bazı şeyler daha da netleşiyor. Sonra yazılım mühendisliğini iyice araştırmalısın çünkü seçeceğin hiçbir şey kolay olmayacak(aylarca kodlama dillerini ezberlemek, haftalarca bilgisayar başından kalkmadan kod yazmak vs.), önüne her zaman zorluklar çıkacak. Yabancı dile şimdiden hakim olmalısın, ilerde diplomayı aldığında çok işine yarayacak.

Benim sana önerim Yazılım Müh. okumak istiyorsan Bahçeşehir Üniversitesi üzerine yoğunlaşmalısın. Türkiye'de bir numaralar bu bölümde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı