Yazılım mühendisi olmak

Hocam mesela ben de bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama arada yazılıma kayıyorum. Ama çoğunlukla bilgisayar mühendisliği önde. Sizce ne yapmalıyım?
Bilgisayar mühendisliği okuyun. Yazılım mühendisliği mezununun yapabileceği şeyleri yapabilecek olacaksınız zaten.

Yazılım mühendisi tabiri ne kadar doğru bilmem. Bilgisayar mühendisliği mezunu adam bilgisayar mezunudur, nokta.
O adam bir sunucu işinde çalışabilir. Gider Tesla'da elektronik kısımları ile uğraşırken yazılımını yapabilir. Yazılım mühendisliği mezunu ise bunlar ve daha birçok şeyi yapamaz.

Yazılım mühendisi olarak Rockwell Automation'da çalışıyor. Otomasyon makinelerinin Firmware'lerini yazıyor. Bir yandan da yazılım mühendisi olarak Vestel'de çalışıyor uzaktan. Vestel televizyonların Firmware'lerini yazıyor.

Yazılım mühendisinin yapabildiği her şeyi yapabilir miyim yani?
Evet.
Yazılım mühendisi olarak Rockwell Automation'da çalışıyor. Otomasyon makinelerinin Firmware'lerini yazıyor. Bir yandan da yazılım mühendisi olarak Vestel'de çalışıyor uzaktan. Vestel televizyonların Firmware'lerini yazıyor.
Bilgisayar mühendisliğinin çok daha kapsamlı olduğu bariz. Bölümlerin puanlarına bakan birisi zaten direkt bilgisayar mühendisliğini hedefler. İstediğiniz kadar savunun. Benim hiç umurumda değil. Başkaları da 2 gram aklı varsa sadece taban puanlarına bakarak aynı sonuca varabilecektir bence.
Hatta bazı bilgisayar mühendisliği programlarının ders programlarında yazılım mühendisliği diye ders bile var.

Ben bu konuda dediklerimi dedim. Lütfen beni "yazılım mühendisliği" konularına etkiletlemeyin.

Dostum hangii hoşuna gidiyorsa o bölümü seç, gördüğün gibi yazılım mühendisliği de iş konusunda gayet rahat.

Geri
Yukarı