Yazılım Mühendisliği için 15k Laptop önerisi

Bütçe
15000
Hangi modeli aldınız?
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...sinabilir-bilgisayar-68p32ea-p-HBCV00001X8QTT ben aldığımda fiyatı 15.5k ydı
Yaklaşık 1 haftalık kullanımdan sonra bilgisayar hakkındaki görüşlerimi yazacağım. Laptopun tasarımını genel olarak beğendim. Klavyenin hissiyatı çok iyi, sade bir aydınlatması var tam bana göre ışıklı mışıklı şeyleri sevmem. Hoparlörün olduğu kısım v harfleri ile şekillendirilmiş çok güzel duruyor. Tasarım hakkında 2 beğenmediğim nokta var: 1.si Power tuşunun yeri. Power tuşu F12 ile del arasında bulunuyor ve çok saçma yanlışlıkla Power tuşuna basabilirsiniz. 2.si ekranın tasarımını beğenmedim alt tarafında çok büyük bir boşluk var göze hoş gelmiyor. Ekranı biraz sallanıyor ama olur o kadar. Bilgisayar koyu gri renkli eğer elleriniz terliyor ise laptop üzerinde iz bırakıyor. Performansı hakkında söyleyebileceğim bir şey yok. Sadece 8 GB RAM Chrome da yetersiz kalıyor. Optimizasyonu kötü olan bir sitede 4 sekme açmıştım ve RAM yetmedi 4.5GB Chrome kullanıyor olarak gözüküyordu. Şansınız varsa 16 GB'a yükseltilebilir. Laptopta 5GHz Wi-Fi özelliği bulunuyor ama kullanamıyorsunuz. Bu sorun Windows'un Wi-Fi driveri ile ilgili. Şarjı güzel bence normal kullanımda 4 saat çalışabiliyor. Fanları normal kullanımda yok gibi, insanlar duymuyor. Ben ses konusundan çok rahatsız olduğum için bana sesi geliyor ama rahatsız edici değil. Oyun oynarken sesi çok çıkıyor, kulaklık takmanızı tavsiye ederim. Isınma sorunu yok soğutması gayet başarılı. Son olarak klavyenin tasarımı hem çok güzel hem çok kötü. Tuşların olduğu kısım 10/10 ama del, virgül, Power tuşları normal bir klavyeye göre çok farklı ve çok alakasız bir yerde ben ilk başlarda virgül klavyede yok zannediyordum. Laptop hakkında en beğendiğim nokta ekranı. 144 Hz ekran bulunuyor ve aydınlatması çok iyi. Bilgisayarın performansı hakkında benim yorum yapmam çok mantıksız olur ben 10 yıldan uzun süre Intel Pentium işlemci 2 GB DDR3 RAM olan ekranı 60Hz 720FPS olan bir bilgisayar kullandım. Çağ atladım resmen. Ama RAM'in, SSD'nin hızı beni kendine hayran bıraktı her şey çok hızlı.

Güncelleme: Laptopu kullanalı 10 gün oldu ve son 3-4 gündür GPU fanından ses geliyor. Üründe 5GHz Wi-Fi desteği bulunmasına rağmen 5GHz Wi-Fi'a bağlanmıyor. Bu driverlarla alakalı bir şey ama HP destekle görüştüm. Görevli arkadaş bilgisayarıma bağlandı, sorunu o da halledemedi. GPU fanından helikopter pervanesi gibi ses geliyor. Ürünü alalı 1 hafta olduğu için değişim istedim, 15.5k ya satın almıştım (kredi ile aldım o yüzden 2K daha fazla ödeyeceğim) ama bu fiyata bulabileceğim en iyi laptop bu o yüzden iade etmeyeceğim. Ürünün değişiminin olmasını istediğimde bana aldığınız yerle ya da distribütörle görüşün dendi. Ürünü aldığım yerle görüştüğümde de ürünü bize gönderin, biz distribütöre göndeririz dendi. HP'yi tekrar arayıp ürünü HP resmi servise götürebilir miyim diye sordum, onlar da HP böyle bir hizmet vermiyor dediler, değişim için distribütörle görüşmem lazımmış. Bunu HP'den beklemezdim. Ürünü yarın kargolayacağım, satıcıya ulaşacak, satıcı distribütöre verecek, distribütör inceleyecek, (değişim yapacaklarını zannetmiyorum) değişim süreci de sıkıntılı geçecek yani ürün minimum 20-25 gün bende olmayacak. Üniversite sınavına laptoptan hazırlanıyorum. Denemelerin, test kitaplarının PDF'leri mevcut, onları ve MEB sorularını laptoptan çözüyorum. Yani bu benim üniversite sınavına hazırlanmamı çok olumsuz etkileyecek. Laptop'ımdan 20gün uzakta kalacağım, muhtemelen laptoptan da soğuyacağım... HP gibi bir markanın bile servisinde sıkıntı olacağı aklıma gelmezdi. Eğer HP marka bir laptop alacaksanız, ürünün değişimini HP'nin yapmayacağını, distribütörün yapacağını bilin diye yazıyorum bu mesajı. Bir daha F/P olsa bile HP marka bir ürün satın almayacağım. Bu arada üründe bir onarım olduktan sonra tekrar değişim yapılmıyormuş, bu olay sayesinde bu saçmalığı da öğrenmiş oldum.

Son düzenleme:
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...sinabilir-bilgisayar-68p32ea-p-HBCV00001X8QTT ben aldığımda fiyatı 15.5k ydı

Güncelleme: Laptopu kullanalı 10 gün oldu ve son 3-4 gündür GPU fanından ses geliyor. Üründe 5GHz Wi-Fi desteği bulunmasına rağmen 5GHz Wi-Fi'a bağlanmıyor. Bu driverlarla alakalı bir şey ama HP destekle görüştüm. Görevli arkadaş bilgisayarıma bağlandı, sorunu o da halledemedi. GPU fanından helikopter pervanesi gibi ses geliyor. Ürünü alalı 1 hafta olduğu için değişim istedim, 15.5k ya satın almıştım (kredi ile aldım o yüzden 2K daha fazla ödeyeceğim) ama bu fiyata bulabileceğim en iyi laptop bu o yüzden iade etmeyeceğim. Ürünün değişiminin olmasını istediğimde bana aldığınız yerle ya da distribütörle görüşün dendi. Ürünü aldığım yerle görüştüğümde de ürünü bize gönderin, biz distribütöre göndeririz dendi. HP'yi tekrar arayıp ürünü HP resmi servise götürebilir miyim diye sordum, onlar da HP böyle bir hizmet vermiyor dediler, değişim için distribütörle görüşmem lazımmış. Bunu HP'den beklemezdim. Ürünü yarın kargolayacağım, satıcıya ulaşacak, satıcı distribütöre verecek, distribütör inceleyecek, (değişim yapacaklarını zannetmiyorum) değişim süreci de sıkıntılı geçecek yani ürün minimum 20-25 gün bende olmayacak. Üniversite sınavına laptoptan hazırlanıyorum. Denemelerin, test kitaplarının PDF'leri mevcut, onları ve MEB sorularını laptoptan çözüyorum. Yani bu benim üniversite sınavına hazırlanmamı çok olumsuz etkileyecek. Laptop'ımdan 20gün uzakta kalacağım, muhtemelen laptoptan da soğuyacağım... HP gibi bir markanın bile servisinde sıkıntı olacağı aklıma gelmezdi. Eğer HP marka bir laptop alacaksanız, ürünün değişimini HP'nin yapmayacağını, distribütörün yapacağını bilin diye yazıyorum bu mesajı. Bir daha F/P olsa bile HP marka bir ürün satın almayacağım. Bu arada üründe bir onarım olduktan sonra tekrar değişim yapılmıyormuş, bu olay sayesinde bu saçmalığı da öğrenmiş oldum.

Bu degisim ve iade olaylarinda prosedur bu yalniz. Once satici iade veya degisime karar verir sonra surec baslar.

Bu degisim ve iade olaylarinda prosedur bu yalniz. Once satici iade veya degisime karar verir sonra surec baslar.

Ben HP marka bir ürün alıyorsam değişim ve iadesini HP markasının teknik servisi yapmalı distribütör değil. iPhone marka telefonumu bir distribütörden satın aldım ama değişimini iPhone yetkili servisi yapmıştı.

Ben HP marka bir ürün alıyorsam değişim ve iadesini HP markasının teknik servisi yapmalı distribütör değil. iPhone marka telefonumu bir distribütörden satın aldım ama değişimini iPhone yetkili servisi yapmıştı.

iPhone ile bir tutmaniz manasiz cunku bu ulkede duzgun servis isleyisi ve ahlaki sadece Apple urunlerinde var. Apple urunlerinin pahali olmasinin nedenlerinden birisi de bu. Sadece urun degil servis de satin aliyorsunuz. O urunu Turkiye'ye sokan satici oldugu icin ilk etapta ona gidiyor urun. Simdi diyebilirsin ki benim isimi servis halletsin, onlar kendi aralarinda cozsunler. Dogru. Ancak dedigim gibi bu ulkede herkes isin kolayina, sahtekarligina yattigi icin Apple harici bir markadan duzgun servis gormeyi beklemeyin. Tamamen sans.

Geri
Yukarı