Yazılım mühendisliği için bilgisayar önerisi

erennlsn

Decapat
Daha fazla  
Yazılım mühendisliği 1. sınıfa başlayacağım maksimum 20k bandında bir bilgisayar düşünüyorum. Şu an elimde i5 7200U 920MX 12 GB RAM laptop var.
Kasa toplamak mı daha mantıklı olur yoksa laptop almak mı bunun için de fikrinizi belirtirseniz çok mutlu olurum kasa önerilerinize de açığım.

Bu iki laptop var şu an aklımda Unity ve Unreal Engine de elimdeki bilgisayar yetersiz kalıyor bunları da kullanmak istiyorum çok sık oyun oynamıyourm ama güncel oyunlarda da uzun bir süre sıkıntı çıkarmayacak bir sistem istiyorum.

Yurtta kalacaksanız masaüstü bilgisayarın güvenliğini nasıl sağlayacaksınız? Yoksa evde mi kalacaksınız?

Elinizdeki bilgisayarda SSD taksanız aslında yazılım mühendisliği için oldukça yeterli bence.

Yazılım mühendisliği 1. sınıfa başlayacağım maksimum 20k bandında bir bilgisayar düşünüyorum. Şu an elimde i5 7200U 920MX 12 GB RAM laptop var.
Kasa toplamak mı daha mantıklı olur yoksa laptop almak mı bunun için de fikrinizi belirtirseniz çok mutlu olurum kasa önerilerinize de açığım.

Bu iki laptop var şu an aklımda Unity ve Unreal Engine de elimdeki bilgisayar yetersiz kalıyor bunları da kullanmak istiyorum çok sık oyun oynamıyourm ama güncel oyunlarda da uzun bir süre sıkıntı çıkarmayacak bir sistem istiyorum.
Yüksek işlemci düşük bir gpu seçmeni tavsiye ediyorum hocam gerçekten ilerlemek istiyorsan karışık projelerde CPU daha önemli olacak takdir senin.

Hocam okula vs götüreceksiniz o yüzden laptop şart.
CPU'su yüksek bir laptop alınmalı bence yazılım konusunda.
Fazla masraf yapmanızı önermem üst tarafta arkadaşlar da demişler ben de onlara katılıyorum SSD yükseltip kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Yani haklısınız bir yandan ancak amansız fiyat artışları bir an önce geç kalmadan beni yeni bir bilgisayar alma fikrine kaptırdı 1 senelik kyk birikimimi döviz altına çevirerek bu bütçeye ulaşmıştım çok büyük bir ihtiyaç değil dediğiniz gibi. Yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı