Yazılım mühendisliği için hangi üniversite tercih edilmeli?

Huso112

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar.

Sınıf öğretmenim 24 tane üniversite seçimi yapmamı istedi. Ben ise yazılım mühendisi olmak istediğimden dolayı YÖK ATLAS'tan baktım. Size ilk 10 devlet, bir de ilk 10 her türden üniversite göstereceğim.

Devlet:
1633461332432.png

Her türlü:
1633461487406.png

Devlet ünversiteleri baya kolay gibi gözüküyor ama iş vakıflara gelince kızışıyor. Acaba hangi üniversiteler benim için uygun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Manisa celal bayar da okuyorum, kampüsün turgutlu da olması dışında bir sorun yok. Yazılım okuldan çok kendini ne derce geliştirdiğine bağlı.( ayrıca sıralaman nedir? )
Sıralama derken ?
Dostum şimdi vakıf olarak iyi üniversiteler var devlet olarak iyiler var sen bence ilk önce hangi şehirde okumak istediğini seç sonra o şehirde üniversitelere bak.
Bunu ailem ile konuşmalıyım dediğiniz gibi
Kesin olarak bir cevap vermek zor bu konuya. Neden bilgisayar mühendisliği istemiyorsunuz?
Hocam, ben daha çok kod işlerine meraklıyım. Parçalara çok ilgim yok da. Mesela şu an sqlite3 ile uğraşıyorum. Kendime pacman için güzel bir güncelleyici yazdım. psutil ile kendime CPU sıcaklığını ölçen bir sistem yaptım. Web scrapping ve sqlite3'te sequental key resetleme olayını çözersem iş tamamdır. Aslında MongoDB/PostgreDB vardı hayalimde ama onlar da network üzerinden yönetlilyorlar diye biliyorum.

O zaman şöyle bir tavsiye vereyim bence yazılım işinde kendini geliştirmen daha önemli bir de eğer hangi şehirde okumak istediğini kararlaştırırsan daha kolay olur en azında o şehirde veya şehirlerde üniversiteleri araştırırsın.

Hocam, ben daha çok kod işlerine meraklıyım. Parçalara çok ilgim yok da. Mesela şu an sqlite3 ile uğraşıyorum. Kendime pacman için güzel bir güncelleyici yazdım. psutil ile kendime CPU sıcaklığını ölçen bir sistem yaptım. Web scrapping ve sqlite3'te sequental key resetleme olayını çözersem iş tamamdır. Aslında MongoDB/PostgreDB vardı hayalimde ama onlar da network üzerinden yönetlilyorlar diye biliyorum.
Ben de yazılıma meraklıyım fakat sysadmin iş ilanları bilgisayar mühendisliği istiyor :p

Ben de yazılıma meraklıyım fakat sysadmin iş ilanları bilgisayar mühendisliği istiyor :p
Yani bilgisayar mühendisliğine gitmem lazım?
Bilgisayar muhendisligi oku yazilim muhendisligi yerine.
İş olanağından mı?
Bilgisayar muhendisligi oku yazilim muhendisligi yerine.
İş olanağından mı?
Hedef olarak kaç bine girmek istiyorsunuz ya da tahminen kaça girersiniz.
Bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı