Yazılım mühendisliği için macOS mu Windows mu?

Vicesen

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben yazılım mühendisliği bölümünü kazandım ve bilgisayarım eskidi değiştirme vaktim geldi ama MacBook M1 modellerinden birini mi almalıyım yoksa Windows'lu bir cihaz mı almalıyım. Oyun konusuna gelirsek çok oyun oynayan biri değilim ama bazen de canım istiyor. Sadece çok oyun oynayan biri değilim. Sizce benim Windows'lu bir bilgisayar mı almam lazım yoksa MacOS'lu mu? Bu Windows'ta pil ömrü uzun olmadığından dolayı Windows'lu laptoplara veya gamebooklara biraz uzağım ve yazılımla daha çok uğraşmak istiyorum şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Sizin işinize yarabilecek özelliklerin hepsi M1 MacBook'larda daha gelişmiş ve iyi. İleride Bootcamp desteği geldiğinde oyun sorunuda çözülmüş olacak.

Windows al. İleride zaten profesyonel iş hayatına geçince Mac kullanabilirsin. Hem oynamak istediğin oyunlardan da vazgeçmemiş olursun. Ama diyorsan ki oynamasam da olur, Mac öneririm.

Bu çok yanlış bir bakış açısı. MacBook iPhone olmadan çalışmıyormuş gibi davranmaya gerek yok. Sadece fotoğraflar ve arama özelliği olmamış oluyor.

Ben kullanıyorum ve tavsiye ederim açıkçası,çünkü çok iyi bir ekosistem oluyor

Windows al. İleride zaten profesyonel iş hayatına geçince Mac kullanabilirsin. Hem oynamak istediğin oyunlardan da vazgeçmemiş olursun. Ama diyorsan ki oynamasam da olur, Mac öneririm.

Eğer ileriyi hesaba katacaksa kesinlikle M1 işlemcili bir laptop alması gerekir. ARM mimarisi gelecekte çok yaygın olacak.
Ben kullanıyorum ve tavsiye ederim açıkçası, çünkü çok iyi bir ekosistem oluyor

Ekosistem olarak sadece fotoğraf senkronu ve arama özelliği oluyor. Fotoğrafları Drive'a yükleyen biri için fotoğraf senkronuda önemsiz kalıyor. Daha sayamadığım birçok özellik var ama işinize yaracaklardan en mantıklı olanları bunlar. MacBook alınca illa iPhone alması gerekmiyor.

Eğer ileriyi hesaba katacaksa kesinlikle M1 işlemcili bir laptop alması gerekir. ARM mimarisi gelecekte çok yaygın olacak.

Ekosistem olarak sadece fotoğraf senkronu ve arama özelliği oluyor. Fotoğrafları Drive'a yükleyen biri için fotoğraf senkronuda önemsiz kalıyor. Daha sayamadığım birçok özellik var ama işinize yaracaklardan en mantıklı olanları bunlar. MacBook alınca illa iPhone alması gerekmiyor.

Zaten ben illa Mac kullanmak için iPhone gerekiyor demedim hocam

Ayrıca ilk yoruma katılıyorum hocam.

Eğer çok fazla oyun oynamıyorum diyorsan Mac senin için uygundur. Ama ben hep hem oyun oynayacağım hem de kod yazacağım diyorsan Windows senin için daha uygun olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı