Yazılım mühendisliği için macOS mu Windows mu?

Merhaba cezam vardida yazamadim telefonumu sormussunuz uyumluluk için telefonum iPhone ama benim MacBook almam bununla pek ilgisi yok tabii ki kolayligi vardir oyun konusuna gelirsek arada sirada simulasyon cok azda FPS turu oyun oynuyordum simdiki bilgisayarimdan ama yazilim derslerinden dolayida ve bir de yazilim ile ugrasmayi sevdigim için cok oyun oynuycagimi dusunmuyorum ama siz yine Windows bir cihaz onerebilirsiniz yani macbooka daha cok yakinim tabii ama Windows olarak da alternatif ne olabilir sizce.
Bu arada bütçem 15K-20K arasi MacBook'u soyle dusundum 16 GB RAM 512 GB dahili hafiza butcemede galba MacBook Air uyuyor 16/512 likten bahsediyorum uzun omurluluk ariyorum bilgisayarda o yuzden bu RAM ile depolamayi tercih edecegim ama dedigim gibi Windows olarak ne onerirsiniz MacBook aklimin bir kosesinde şu an.

Son düzenleme:
Windows yazılım bakımından daha elverişli. Ama iPhone veya iOS uygulamalarıyla uğraşacaksan MacBook alabilirsin.

Windows olarak muadili Huawei Matebook var ancak M1 işlemcili MacBook performans bakımından çok daha öne geçiyor. Bahsettiğiniz konfigurasyondaki MacBook sizi yıllar boyunca götürebilir ama önümüzdeki aylarda Apple'ın yeni işlemci tanıtması bekleniyor. Sizin bütçenize uygun daha performanslı bir MacBook modeli çıkabilir. Biraz beklemekte fayda var.

Tamam teşekkür ederim o zaman Windows'lu bir cihaz almiyorum.

İhtiyaçlarınıza yönelik bir Windows laptop maalesef yok. Dediğim gibi yakında çıkması beklenen MacBook modellerini beklemek en mantıklısı. ARM mimarili 16" MacBook Pro çıkarsa Windows kanadında bir rakibi olacağını düşünmüyorum. Zaten neredeyse tüm geliştiriciler ARM mimarisine destek çıkarmaya başladılar. İleride Bootcamp desteği gelirse tadından yenmez :).

Yeni konular

Geri
Yukarı