Yazılım mühendisliği üniversite taban puanlarına nereden bakabilirim?

Hocam, TYT dediğimiz sınav zaten senin yorumlayabilme ve anlayabilmeni ölçüyor, o kadar zor bir yanı yok ki. Türkçe dilini bilen her insan evladı 40 soruluk Türkçenin yarısını doğru yapmalı zaten.

Hem dil bilgisi çok az soruluyor. 30 soru paragrafta anlam. Onda da okuduğunu anlaman lazım. FKB'nin neredeyse yarısı yorum ve günlük hayat örnekleri.

Sosyal de yoruma dayalı azıcık da bilgi birikimi lazım. Bir de o resimdeki sorular matematik problemleri. Temel matematik bilgilerinde çözeceksin.
Valla hocam benim durum vahim. Bakınca aklımda bir şeyler var fakat iyi değil. En iyisi dönüp ders çalışmaya devam edeyim. Bu arada gün de 4 saat çalışmam yeter mi? Yoksa arttırmalı mıyım?

Edit: 4 saat ile 5 günde Rehber Matematik kanalının 9.sınıf matematik playlist'ini bitiriyorum. Bu oran iyi mi? Ayrıca Dersi izledikten sonra PDF'i uygulamalı çözüyorum. Sadece video izleyip kaçmıyorum yanlış anlaşılmasın.

Valla hocam benim durum vahim. Bakınca aklımda bir şeyler var fakat iyi değil. En iyisi dönüp ders çalışmaya devam edeyim. Bu arada gün de 4 saat çalışmam yeter mi? Yoksa arttırmalı mıyım?

Vahim duruyor hocam, kusuruma bakmayın. Ama çözüp denemeden bilemezsiniz bence. Bir deneme alıp denemeye odaklanın. İlla bir sonuç çıkacak.

4 saatlik bir çalışma gayet yeterli ama verim alıyor musunuz?
Edit: 4 saat ile 5 günde Rehber Matematik kanalının 9.sınıf matematik playlist'ini bitiriyorum. Bu oran iyi mi? Ayrıca Dersi izledikten sonra PDF'i uygulamalı çözüyorum. Sadece video izleyip kaçmıyorum yanlış anlaşılmasın.

9. sınıftan başlama direkt. 49 günde TYT matematik kampı var. Ondan başlaman daha iyi, 9. sınıf sana zaman kaybettirir.

Vahim duruyor hocam, kusuruma bakmayın. Ama çözüp denemeden bilemezsiniz bence. Bir deneme alıp denemeye odaklanın. İlla bir sonuç çıkacak.

4 saatlik bir çalışma gayet yeterli ama verim alıyor musunuz?
Şöyle söyliyeyim. Verimden emin değilim siz karar verin lütfen. Mesela playlist üzerinden şu an mantık konusundayım hoca konuyu anlatıyor hemen anlıyorum. Yani 2.kez izlemeye gerek duymuyorum. İyi mi?

Şöyle söyliyeyim. Verimden emin değilim siz karar verin lütfen. Mesela playlist üzerinden şu an mantık konusundayım hoca konuyu anlatıyor hemen anlıyorum. Yani 2.kez izlemeye gerek duymuyorum. İyi mi?

Bence gayet iyi. Ama izledikten sonra konu hakkında test açıp çözmeniz lazım yoksa boşuna izlemiş olursunuz.

Bence gayet iyi. Ama izledikten sonra konu hakkında test açıp çözmeniz lazım yoksa boşuna izlemiş olursunuz.
Hocam test kitabı almalı mıyım? Yoksa online testleri çözmem yeter mi?

Eğer yetersiz ise önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. İstikrarlı şekilde 7 ay içinde 9 10 ve 11'i tamamen bitireceğim. Eğer 11 bitmezse zaten seneye :). Hem staj hem dersler oldukça ağır olur. Bu arada yalnızca Matematik ve Edebiyat için kitap istiyorum. Şu an için fen bilimlerine çalışmayacağım. O en son.

Alanına bağlı kitap önerebilirim. Edebiyat istediğine göre Eşit ağırlıkçısın sanırım. Matematik için Karekök 0 Matematik öneririm. Edebiyat için Palme öneririm. 10 sınıfta Edebiyat soru bankasını bitirmiştim ve gayet güzel bir kitaptı. Karekök 0'ın yanına ek bir kitap daha almanız iyi olur. 345 alınbilir.

Alanına bağlı kitap önerebilirim. Edebiyat istediğine göre Eşit ağırlıkçısın sanırım. Matematik için Karekök 0 Matematik öneririm. Edebiyat için Palme öneririm. 10 sınıfta Edebiyat soru bankasını bitirmiştim ve gayet güzel bir kitaptı. Karekök 0'ın yanına ek bir kitap daha almanız iyi olur. 345 alınbilir.
Hocam link atsanız olur mu kitap piyasasına hiç hakim değilim gram bilgim yok. Bu arada sayısalcıyım.

TYT sınavında Matematik (40, Türkçe(40) ve Fen bilimleri(20) var.
AYT sınavında Matematik(40 ve Fen bilimleri(20).

Yani 80 Matematik sorusu 40 Edebiyat 40 Fen bilimleri sorusu çözeceğim. Bu yüzden Matematik, Edebiyat ve Fen bilimleri test kitabı almalıyım (üstteki yazıma ek fen bilimlerinide ekliyorum, Fizik Kimya ve Biyoloji).

Edit: bahsettiğiniz kitaplar şunlar mı?

Edit 2: Çok özür diliyorum. Edebiyat ile Türkçe'yi hep karıştırıyorum. Bana Türkçe kitabı lazım hocam özür diliyorum.

TYT sınavında Matematik (40, Edebiyat(40) ve Fen bilimleri(20) var.

Edebiyat değil, Türkçe. Türkçe ile Edebiyatın da yakından uzaktan alakası yok. Ek olarak 20 soruluk sosyal bilimler testi var.

AYT sınavında Matematik(40 ve Fen bilimleri(20).

40 fen olacaktı.

Yani 80 Matematik sorusu 40 Edebiyat 40 Fen bilimleri sorusu çözeceğim. Bu yüzden Matematik, Edebiyat ve Fen bilimleri test kitabı almalıyım (üstteki yazıma ek fen bilimlerinide ekliyorum, Fizik Kimya ve Biyoloji).

Edebiyatı Eşit ağırlıkçılar ile sözelciler çözecek. Edebiyat çözmenize gerek yok. Temel Türkçede sıkıntınız var sizin sadece. Ben size şu kitaplar ile başlamanızı öneririm.

Edebiyat değil, Türkçe. Türkçe ile Edebiyatın da yakından uzaktan alakası yok. Ek olarak 20 soruluk sosyal bilimler testi var.

40 fen olacaktı.

Edebiyatı Eşit ağırlıkçılar ile sözelciler çözecek. Edebiyat çözmenize gerek yok. Temel Türkçede sıkıntınız var sizin sadece. Ben size şu kitaplar ile başlamanızı öneririm.

Türkçe ve Matematik için bu 2 kitap tamamdır. Peki Fen bilimleri için öneriniz var mı acaba?

Edit: Hocam bir de videolu çözüm var mı bu kitaplarda? Çözemezsem falan diye.

Türkçe ve Matematik için bu 2 kitap tamamdır. Peki Fen bilimleri için öneriniz var mı acaba?

Fen için de Okyanus 40 seans serilerini öneriyorum. Kitap olarak bunları almanızda sakınca yoktur, temel konu özetli soru bankalarıdır.

Edit: Hocam bir de videolu çözüm var mı bu kitaplarda? Çözemezsem falan diye.

Hepsi video çözümlü kitaplar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı