Yazılım mühendisliğine en yakın bölüm hangisi?

• Konuyu başlatan polS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 579

polS

Picopat
Daha fazla  
Yazılım mühendisliğine en yakın bölüm hangisi? Fazla puan gerektirmeyen. Yani tabii yazılım mühendisliğine eşit olamaz ama en yakın bölüm hangisidir?

Ben Bilgisayar Programcılığı okuyorum şu anda. Aklına şu gelmesin -ya bu zaten 2 yıllık bölüm sallaya sallaya geçeriz-. Ben sırf bilgisayar mühendisliğine rahat geçeyim mezuna kalmama gerek kalmasın diye yaptım bunu sırf bunun için yapıyorsan yapma. Onun dışında Yönetim Bilişim Sistemleri vs. birkaç tane bölüm var bizimkine benzer.

Ben bilgisayar programcılığı okuyorum şu anda. Aklına şu gelmesin -ya bu zaten 2 yıllık bölüm sallaya sallaya geçeriz-. Ben sırf bilgisayar mühendisliğine rahat geçeyim mezuna kalmama gerek kalmasın diye yaptım bunu sırf bunun için yapıyorsan yapma. Onun dışında yönetim bilişim sistemleri vs. birkaç tane bölüm var bizimkine benzer.

Hocam açıkçası bilgisayar programcılığını okuyup ardından DGS ile geçmeyi planlıyordum. Birkaç gündür şu düşünce içerisindeyim düşük bir okuldan da olsa bir diplomam olsun istedim. Kalan zamanda ise kendimi geliştirmeyi planlıyorum.

Zaten yazilim muhendisligi puani dusuk ki hocam. Alternatif olarak yonetim bilisim sistemleri de olabilir tabii.

Hocam sizce hangisi daha iyi olur diploma açısından? Bilgisayar programcılığı ve yönetim bilişim sistemleri okullarından. Yazılım mühendisliği açıkçası AYT ile alıyor ben AYT sınavı için o kadar puan çekemem.

Hocam açıkçası bilgisayar programcılığını okuyup ardından DGS ile geçmeyi planlıyordum. Birkaç gündür şu düşünce içerisindeyim düşük bir okuldan da olsa bir diplomam olsun istedim. Kalan zamanda ise kendimi geliştirmeyi planlıyorum.

Hocam sizce hangisi daha iyi olur diploma açısından? Bilgisayar programcılığı ve yönetim bilişim sistemleri okullarından. Yazılım mühendisliği açıkçası AYT ile alıyor ben AYT sınavı için o kadar puan çekemem.
Hocam dersler rahat olur diye geçmeyin buna ama. Düşündüğünüz kadar rahat değil dersler. Bende bu sene gireceğim DGS'ye. Ha AYT yapamam diyorsanız gene en rahatı DGS bunla sizinle hemfikirim.

Tabi ki CTIS. Gelecegi olan bir bolum. Sahsen bu bolumde kendinizi surekli gelistirmeye bakin, diplomaniza sirtinizi yaslayabileceginiz bir bolum degil TR de.

Yeni konular

Geri
Yukarı