Yazılım nasıl öğrenilir?

YusufAli123

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA1018NT Laptop :
Intel i7 13700H
16GB 3200MHz Ram
1TB NVMe M2 SSD
RTX 4050
Meslek
Öğrenci
Nasıl yazılım öğrenebilirim? Her yerde bu sorunun cevabını arıyorum herkes farklı bir şey söylüyor ne yapmam lazım. Python, C++ veya C# dillerinden herhangi birini öğrenmek istiyorum. Belki ileride işim bile olabilir. Ne üzerine yapacağımı bilmiyorum. Sadece nasıl öğrenebilirim? Düzgün bir şekilde anlatabilir misiniz?

Ben yazılımı abimden öğrenmiştim abimde yazılımcı, bilgili biri tanıdıktan sonra sora sora yapacan ben oyun için hile yazarken abimden yardım alıyordum öyle öyle çözdüm.
Yani elinde bir projen olsun onu yaparken nasıl yapacagını öğrenicen

Udemy veya YouTube'dan video serileri ile başlayabilirsin. C# öneririm ikisi arasından.

Yazilim bir aractir, amac degil. Bu farki anlamadigin surece ogrenemezsin. Ne yapacagini bilmen lazim, hedefin olmasi lazim. Yazilim ise bu hedefi gerceklestirmek icin kullanacagin bir alet sadece. Hedefini belirledikten sonra o hedefine dogru ilerlerken sana lazim olan yazilim dilinin sana lazim olan kutuphanelerini ogrenmeye baslarsin. Oyle ben Python ogrendim, bitirdim falan diye bir sey yok. Yazilim dili bitmez, sen sana lazim olan kismini alirsin.

Geri
Yukarı