Yazılım öğrenirken sadece tek bir kaynaktan yararlanmak ne kadar mantıklı?

Ben olsam hangi dili öğreniyorsan o dilin ücretsiz eğitimini veren sitelerden birine girip konuların ilerleyişine bakarım. Daha sonra o konuları teker teker internette öğrenene kadar ararım farklı sitelere bakarak.

Ben olsam hangi dili öğreniyorsan o dilin ücretsiz eğitimini veren sitelerden birine girip konuların ilerleyişine bakarım. Daha sonra o konuları teker teker internette öğrenene kadar ararım farklı sitelere bakarak.
Python öğreniyorum, Udemy den ücretsiz kaynaklarından yararlanıyorum.

Python öğreniyorum, Udemy den ücretsiz kaynaklarından yararlanıyorum.
Dediğim gibi yapabilirsin. Sen bir kaynağı sadece konu ilerleyişi için seç. Orada mesela ilk konunun başlığı veri türleri işte string nedir dictionary nedir gibi. Aç internetten "Python veri türleri" yaz veya İngilizcesini nasıl istiyorsan. O konuyu farklı farklı kaynaklardan topladığın bilgilerle tam olarak anladığın zaman ilk sitedeki ikinci konuya bak mesela operatörleri gösteriyor gir internetten operatörleri araştırarak öğren böyle böyle konularda ilerle. Bana en mantıklı bu geliyor.

BTK Akademiden Python öğreniyorum ve gayet sağlam anlatan bir hoca var. Hata çözümlerini zaten Google'dan buluyorsun . Ayriyetten hata çözümü için video izlemeye gerek yok. Belki tamamen öğrendikten sonra, profesyonellik için farklı kaynaktan da ders alınabilir.

Geri
Yukarı