Yazılım öğrenme yöntemleri nelerdir?

bethyybethh

Decapat
Daha fazla  
Nereden başlamalıyız, matematik ne kadar önemli, hangi dil önceliğimiz olmalı, öğrenmeye başlamadan önce neler yapmalıyız (ör: matematik geliştirmek, ingilizce öğrenmek vs. gibi), neler yapabiliriz, ne zaman başlamalıyız gibi temel soruların cevabını merak ediyorum. Ve öğrenebileceğimiz siteler, kanallar gibi bilgiler benim için çok değerli.

1638901928983.png

Şu mesajı kaydetmiştim:
Rica ederim.
Algoritma icin :
Algorithms, 4th Edition by Robert Sedgewick and Kevin Wayne

DS ve Algoritma bir arada:

Zamandan bagimsiz seyler icin kitap oneririm; zamanla degisenler icin (orn: Android Development) kitap gereksiz, hatta zaman kaybi.

Android development icin android'in kendi dokumentasyonu ve pratik yapmak en iyisi.
Surekli SDK degisir, o yuzden guncel olmayan bir video'dan ogrenmedigine emin ol.

Java icin de effective Java kitabini oneririm : Effective Java : Bloch, Joshua: Amazon.com.tr: Kitap

Bana gore bu da zamandan bagimsiz.

Yine ek olarak pragmatist programmer ve clean code kitaplarini okuyabilirsin, programlama dili agnostik kitaplar.

Ingilizce/Mat -> Algoritma/DS/Programlama -> Java -> Android SDK seklinde bir yol en optimali olacaktir.

Bu mesaji yazmak 5 dk, okumak 30 saniye; gerceklestirmek 5 sene surer, haberin olsun :)
Sorunun cevabı bunun içinde. Sen Java değil X dilini öğrenirsin ama dil seçimine gelene kadar aynı yoldan geçersin sanırım.

Geri
Yukarı