Yazılım öğrenmeye nereden başlanır?

8o8guru

Picopat
Daha fazla  
Dünyaya adapte olabilmek adına yazılım öğrenmek istiyorum ama bu işlerle ilgili bilgim 0'dan biraz fazla. Acaba en temelden 0'dan yazılım öğrenmeye nasıl başlayabilirim? (bunu anaokuluna gitmek isteyen bir çocuk gibi düşünebilirsiniz gerçekten en temelinden) Udemy kursları yararlı mıdır? Hangi dilden başlamalıyım? Hangi yazılım dili şu an da dünyada kabul görüyor? Yardımcı olabilecek beni aydınlatabilecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırmayı öğrenmekle başla. Zibilyon tane konu var bunun hakkında. Araştır bul oku hepsini.

Yazılım devasa bir alan olduğu için o sorunun kesin bir cevabı ve yok amacının ne olduğuna göre de çok değişir. Daha önce hiç alakası olmayanlardan genelde programlama dili syntaxı veya o dile spesifik şeyler öğrenmekle vakitlerini harcamasınlar diye daha temelden araştırıp kurcalayarak işin mantığını onun dışında algoritma öğrenmelerini falan isteriz. Biraz kurcalayıp yazılımın farklı alt dallarına dair bir fikir edindikten sonra (web, oyun, mobil, masaüstü uygulama, yapay zeka, veri bilimi vs.) hangisine yönelmek isteyeceğine dair düzgün bir fikrin olur ona göre devam edersin.

Kaynak istiyorsan al CS50'den başla.

Araştırmayı öğrenmekle başla. Zibilyon tane konu var bunun hakkında. Araştır bul oku hepsini.
2-3 günde bir aynı konu açılıyor.

Peki bu işin geleceğinde programlama ve yazılım olarak hangi sektörde gelecek var ? ve ülkemizde bu sektörün hangi dalında gelecek var ?
(oyun mu web mi mobil mi masaüstü uygulama mı gibi)

Yeni konular

Geri
Yukarı