Yazılım Öğrenmeye Nereden Başlanmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Ben yazılım ile uğraşmak istiyorum, uygulama yapmak gibi. Artık bilgisayar uygulamaları çok kullanılmıyor, bende Java öğreneyim diyorum. Ama nereden başlayacağımı hiç bilmiyorum. Hangisinin geleceği daha iyi acaba? Bilgisayarıma Linux bile kurabilirim, beni tanıyanlar bilir Android delisiyimdir, ama ROM atmakla olmuyor. Beni aydınlatırsanız sevinirim. :)

Maddi kazanc amacin var ise bilgisayar yazilimlarindan vazgec php'ye yönel derim.
Yok sadece ilgi ve hobi odagin varsa java cok zor bir dil, ben 4 ay hic durmadan ugrastim zamaninda, lakin gercekten zor. C+ ile basla derim.

Maddi kazanc amacin var ise bilgisayar yazilimlarindan vazgec php'ye yönel derim.
Yok sadece ilgi ve hobi odagin varsa java cok zor bir dil, ben 4 ay hic durmadan ugrastim zamaninda, lakin gercekten zor. C+ ile basla derim.

Maddi kazançta olsun, ileride ilgilenebileceğim birşey olmalı. PHP Çok zor mu?

Ben son 2 yilim profesyonel olmak üzere 6 yildir ugrasiyorum php ile...
Baslangicta evet biraz zor. HELLO WORLD yazmam 6-7 saatimi almistir herhalde.
Ama isin mantigini ögrenince yapamiyacagin sey yok php ile. Lakin bagimlilik yapiyor... :)

Istege göre script yazip, yeri gelince binlerce liraya satabilirsin... (Hayal gücü + Ilgi alani + Cevre)
Örnek : Bot yazabilirsin mesela cok talep var her türlü bota...

Ben son 2 yilim profesyonel olmak üzere 6 yildir ugrasiyorum php ile...
Baslangicta evet biraz zor. HELLO WORLD yazmam 6-7 saatimi almistir herhalde.
Ama isin mantigini ögrenince yapamiyacagin sey yok php ile. Lakin bagimlilik yapiyor... :)

Istege göre script yazip, yeri gelince binlerce liraya satabilirsin... (Hayal gücü + Ilgi alani + Cevre)
Örnek : Bot yazabilirsin mesela cok talep var her türlü bota...

PHP'yi Koydum kafama. PHP'nin Nasıl yapıldığı hakkında düzenli olarak video paylaşan bir Youtube kanalı var mı? :)

Türkce kaynaklar var lakin cok yetersiz. Ingilizcen iyi ise bircok kaynak mevcut lakin video ile ögrenmeni tavsiye etmem. Oku, Dene, Yanil yöntemi her zaman en saglamidir... (y)

Php ve Linux arasindaki iliskilendirmeyi nasil yaptiniz anlam veremedim...

Açıkçası ben Android yazma ile başladım ve şuan bir sosyla paylaşım sitesi yapıyorum. PHP, HTML, CSS, XML gibi dilleri öğrenmen lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı