Yazılım öğrenmeye nereden başlanmalı?

selo.semo

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar ben yazılım öğrenmek istiyorum aslında daha önceden de merakım vardı ama bir türlü hangi konuda veya nereden öğreneceğimi bilemedim.

Misal web sitesi programlama işi yapsam bunun için ne tür kodlama öğrenmek lazım? Paralı veya ücretsiz eğitim veren bir site veya YouTube kanalı var mı? Sizce ne tür kod veya program ile başlamalıyım yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sık kullanıldığı ve basit olduğu için ---> Python
Bilgisayarın temeli ve şuan olan bir çok eserin temeli olduğu için ---> C ve türevleri

Web sitesi için HTML öğrenebilirsiniz ancak dikkat! HTML programlama dili değil etiketleme dilidir.

Udemy'den başla. Sebebi ise kursu bitirince direk belge veriyorlar. İşine yarar emin ol. Şimdi hatırladımda BTK akademide Python vardı. Bitirince sertifika veriyorlar git onu bitir.

Selam dostlar ben yazılım öğrenmek istiyorum aslında daha önceden de merakım vardı ama bir türlü hangi konuda veya nereden öğreneceğimi bilemedim.

Misal web sitesi programlama işi yapsam bunun için ne tür kodlama öğrenmek lazım? Paralı veya ücretsiz eğitim veren bir site veya YouTube kanalı var mı? Sizce ne tür kod veya program ile başlamalıyım yardımcı olursanız sevinirim :)

Web sitesi için HTML öğrenmelisin ama bence Java öğrenerek başlamanı tavsiye ederim
Kurs için de Udemy ve BTK akademiyi öneririm çok faydalıdır ikisi de.

Web sitesi tasarlamak istiyorsan HTML ve CSS bilmen gerek fakat bunlar programlama dilleri değil. Sadece arayüz tasarlamak istemiyorsan JS ve JS'in frameworklerini bilmen gerek. Eğer FullStack developer olmak istiyorsan backend tarafınıda halletmen gerekiyor.

İnternette çok fazla ücretsiz kaynak var illaki para vermen gerekmiyor. Örnek verecek olursak BTK Akademi, Udemy ve Youtube üzerinden öğrenebilirsin. W3schools.com da öğrenmene çok yardımcı olacaktır.

Çok sık kullanıldığı ve basit olduğu için ---> Python.
Bilgisayarın temeli ve şu an olan birçok eserin temeli olduğu için ---> C ve türevleri.

Web sitesi için HTML öğrenebilirsiniz ancak dikkat! HTML programlama dili değil etiketleme dilidir.

Udemy'den başla. Sebebi ise kursu bitirince direk belge veriyorlar. İşine yarar emin ol. Şimdi hatırladımda BTK akademide Python vardı. Bitirince sertifika veriyorlar git onu bitir.

Web sitesi için HTML öğrenmelisin ama bence Java öğrenerek başlamanı tavsiye ederim.
Kurs için de Udemy ve BTK akademiyi öneririm çok faydalıdır ikisi de.

Web sitesi tasarlamak istiyorsan HTML ve CSS bilmen gerek fakat bunlar programlama dilleri değil. Sadece arayüz tasarlamak istemiyorsan js ve Js'in Framework'lerini bilmen gerek. Eğer fullstack developer olmak istiyorsan backend tarafınıda halletmen gerekiyor.

İnternette çok fazla ücretsiz kaynak var illaki para vermen gerekmiyor. Örnek verecek olursak BTK akademi, Udemy ve YouTube üzerinden öğrenebilirsin. W3schools.com da öğrenmene çok yardımcı olacaktır.

Teşekkür ederim yorumlarınız için :)
Udemy ilgimi çekti oradan eğitim alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı