Yazılım öğrenmeye nereden başlanmalı?

Spykee

Centipat
Öncelikle herkese merhaba.

İstatistik bölümünde okuyorum ve yazılım öğrenmek istiyorum. Bölümde gördüğüm yazılım dersleri çok yüzeysel ve yazılım öğrenmek istiyorum ileride veri madenciliği veya istatiksel verilerin işlenmesi konusunda geliştirebilceğim yapay zekalar vs programların geliştirmeciliği alanında çalışmak istiyorum. Nereden başlamalıyım hangi dilleri öğrenmeliyim? Bu dilleri tamamen kendi emeğim ile öğrenip uzmanlaşabilmem mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben bilgisayar mühendisliği okuyorum bizde bile yüzeysel. Hocalar temeli veriyor gerisini kendiniz öğrenin diyor. ben de udemy'den coursera'dan falan kurslara takılıyorum işte. bir kere Ingilizceyi anadilin gibi bil çünkü Türkçe kaynaklar çok az ve yetersiz bu alanda.

Arkadaşlar baydı artık gerçekten. Milyon tane konu var aynı başlıkta neden tekrar tekrar aynı konuyu açıyorsunuz?
Kardeş herkes kendi sorusuna ve fikrine değer verilen cevaplar bekler.
Bu sistem kuracağım 5000 TL param var önerir misiniz. sorusunu, dolar 5 TL iken 1000$' lık sistem kurabilirken, Bugün Dolar 7TL iken 750-800$' lık bir sistem kurulur.
Değişiklik bir çok yönden baş gösteriyor.
Her gün yeni programlar çıkıyor yazılım çıkıyor.
Belki biri gelip diyebilir. X program çıktı onunla başla diyebilir...
Bu yüzden saygı duymalısın arkadaşın konusuna.

Kardeş herkes kendi sorusuna ve fikrine değer verilen cevaplar bekler.
Bu sistem kuracağım 5000 TL param var önerir misiniz? Sorusunu, dolar 5 TL iken 1000$'lık sistem kurabilirken, Bugün Dolar 7TL iken 750-800$'lık bir sistem kurulur.
Değişiklik birçok yönden baş gösteriyor.
Her gün yeni programlar çıkıyor yazılım çıkıyor.
Belki biri gelip diyebilir. X program çıktı onunla başla diyebilir...
Bu yüzden saygı duymalısın arkadaşın konusuna.

Detaylı şekilde de hangi konuda neler yapmak istediğimide yazdım.Hepsi birbiriyle aynı değil evde oturmakdan canı sıkılmış anlaşılan salça olacak yer arıyor.

Öncelikle herkese merhaba.

İstatistik bölümünde okuyorum ve yazılım öğrenmek istiyorum. Bölümde gördüğüm yazılım dersleri çok yüzeysel ve yazılım öğrenmek istiyorum ileride veri madenciliği veya istatiksel verilerin işlenmesi konusunda geliştirebilceğim yapay zekalar vs programların geliştirmeciliği alanında çalışmak istiyorum. Nereden başlamalıyım hangi dilleri öğrenmeliyim? Bu dilleri tamamen kendi emeğim ile öğrenip uzmanlaşabilmem mümkün mü?

@Federico Valverde haklı. Böyle açılmış bir süŕü konu var. Önce algoritma öğren, mantığını geliştir. Daha sonra kod derleyiciler ile başlarsın. Önerim Microsoft Visual Basic kullan. Vb.net dili en basit dildir. Sonra C#'a geç. Sonra C, C++, JavaScript, Python, HTML,Css, vb. Öğrenirsin.

İlk olarak Python ile başlayabilirsin. Diğer dillere nazaran daha kolaydır. Sonrasında istediğin dillerle devam edersin. Udemy kurslarını şiddetle tavsiye ederim. Şuan tüm kurslar indirimde.

Arkadaşım, sadece sana değil herkes için söylüyorum. Yani o kadar çok konu var ki. He eğer araştırdın kafana yatmadı takılan bir şey olur sorarsın ama araştırmadan direk sormak bana pek mantıklı gelmiyor.

Geri
Yukarı