Yazılım Ortağı Aranıyor

Sıkıntı yok, yarım dönem erken çıkarsa çok daha faydalı olur. Topluca bir program yapmış olmamız da iyi olur :)
Programın ana hatları, çalışma prensibi belli.

3 ana değer var.

1-) Kullanıcının girdiği bütçe
2-) Var olan sistemlerin dolar cinsinden değeri
3-) İnternet üzerinden programa çekilecek güncel kur bilgisi.

Öncelikle güncel dolar kuru ile var olan sistemler çarpılıyor.
Örneğin 800 dolarlık bir sistem ve dolar 2 TL ediyor. Bu demek oluyor ki o sistem o gün 1600 TL değerinde.
Daha sonra else-if komut yapısı ile var olan olasılıklar değerlendiriliyor. Tüm sistemler arasında kullanıcının girdiğine en yakın olanı aranıyor.
Ve bu olasılık sonucu olmasını istediğimiz şeyleri sıralıyoruz. Label bilmem kaça bütçe değerleri yazılsın, sistem parçalarının resmi ve bilgileri gelsin gibi.

Tek sıkıntı veritabanına bilgilerin işlenmesi, C#'a çekilmesi ve internet üzerinden dolar kurunun alınabilmesi.
Tasarım kısmına gelirsek herkes kendi ürününü koyar ortaya, en güzelini seçer ve uygularız.
Türlü türlü özellikler ekleriz.

İçimdeki program aşkını yeniden çoşturdunuz :) Sonu hüsran olmasa bari :)

Çoğu kişi pazar günü demiş ama benim pazar günü katılma gibi bir durumum yok. Mecbur köye gidiyoruz.. Bu arada Rıza Baba senin şu Sistem Toplama programını o zaman bu grup altında geliştirmeye devam edelim ? Örneğin sen C# bölümüyle uğraşırsın, diğeri Sql ile uğraşır gibi... Ne dersin ? :D
O zaman perşembe konuşalım.

Bende Dota 2 etkinliğinden maxsimum derecede yararlanmaya çalışıyorum :D Sürekli olarak da ödevler veriliyor. Üniversite siteleri hazırlamak gibi. Grafikçi bir ödev veriyor 50 adet dosyadan oluşuyor falan :D
Ama sıkıntı yok, ben yardımcı olurum yinede. İşim bu zaten. Ağır tempoya alışalım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı