Yazilim şirketine 3080 vs 3060 Ti

ACExACE

Hectopat
Merhaba gereksiz masraf yapmak istemiyorum.
1. sistem Ryzen 9 5950X.
RTX3080.
2. sistem Ryzen 5 5600X.
RTX3060 Ti.
1. sistem çok daha iyi ama sizce hangisini secmeliyim? 1. sistem gereksiz mi masraf olur yoksa işe yarar mı?
Yazilim sirketinde kullanılacak 2 adet alınacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım şirketinde kullanılacak PC için ekran kartının çok bir önemi yok. İşlemci ve RAM hızlı olması daha önemli. 3060Ti olan sistem düşünülebilir.

Bu yazılım şirketi tam olarak hangi alanda hizmet veriyor? Bu bilgiyi vermeden hangisinin gereksiz masraf olacağını söylemek zor.

Bu yazılım şirketi tam olarak hangi alanda hizmet veriyor? Bu bilgiyi vermeden hangisinin gereksiz masraf olacağını söylemek zor.

Web tasarım veri tabanı yazılımları ve başkalarının projelerine fikir sunup yardım etmek için açıacak ileride küçük çaplı oyunlarda yapmak istiyoruz.

Web tasarım veri tabanı yazılımları ve başkalarının projelerine fikir sunup yardım etmek için açıacak ileride küçük çaplı oyunlarda yapmak istiyoruz.

Web Tasarım ve VT yazılımları için ekran kartının görüntü vermesi yeterli, en iyisi olmasına gerek yok. RTX 3060 yeterli olur. Ama işin içine oyun girdiği zaman alabileceğiniz en iyi GPU'yu almanızı tavsiye ederim. Oyun motoru kullanırken daha fazla işlem gücüne ihtiyacınız olacak.

Web tasarım ve vt yazılımları için ekran kartının görüntü vermesi yeterli, en iyisi olmasına gerek yok. RTX 3060 yeterli olur. Ama işin içine oyun girdiği zaman alabileceğiniz en iyi GPU'yu almanızı tavsiye ederim. Oyun motoru kullanırken daha fazla işlem gücüne ihtiyacınız olacak.

Hocam öyle yüksek çok oyunculu veya grafikli oyunlar olmayacak zaman geçirip 1 2 saat eğlencelik küçük çaplı fikirler var aklımızda buna RTX3060 yeter gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı