Yazılım test mühendisliği öğrenmek için en iyi Udemy kursları

Sierra19

Centipat
Daha fazla  
Yazılım test mühendisliğini baştan sona öğrenebileceğim en iyi Udemy kursları tavsiyeleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ozan ılhan'ın "yazılım test uzmanlığı eğitim: Sıfırdan ileri seviye" eğitimi ile başlayıp eğer ingilizceniz var ise "the Complete 2022 software testing Bootcamp" eğitimini alabilirsiniz. Otomasyon düşünüyorsanız ise Java öğrenmenizi tavsiye ederim.

Merhaba, ozan ılhan'ın "yazılım test uzmanlığı eğitim: Sıfırdan ileri seviye" eğitimi ile başlayıp eğer ingilizceniz var ise "the Complete 2022 software testing Bootcamp" eğitimini alabilirsiniz. Otomasyon düşünüyorsanız ise Java öğrenmenizi tavsiye ederim.
Bir az geç cevap veriyorum ama neyse ). Öneriniz için çok teşekkür ederim.

Biraz geç cevap veriyorum ama neyse ). Öneriniz için çok teşekkür ederim.

Rica ederim. Ayrıca sadece Udemy ile kısıtlı kalmayın. Patika, kodluyoruz da da eğitimler Bootcamp'ler oluyor. Şu an netaş ın Bootcamp'i var ona başvurabilirsiniz aynı şekilde testinium da da var. BTK Akademi'den de ücretsiz eğitimler alabilirsiniz.

Rica ederim. Ayrıca sadece Udemy ile kısıtlı kalmayın. Patika, kodluyoruz da da eğitimler Bootcamp'ler oluyor. Şu an netaş ın Bootcamp'i var ona başvurabilirsiniz aynı şekilde testinium da da var. BTK Akademi'den de ücretsiz eğitimler alabilirsiniz.

Tavsiyelerinize göre gerçekten çok teşekkürler. Bu kadar iyi ve yardım sever bir topluluğun olduğunu görmek çok sevindirici. Ve bir de bir sorum olacaktı, sizce manuel Testing'i öyrenip sonrasındamı otomasyon kısmına geçmeliyim? Yoksa direk otomasyonlamı başlamalıyım test işine. Java en zor proqramlama dillerinden birisi duyduğum kadarıyla yani bence otomasyon kısmı biraz zor olmalı. Yazarken bir soru daha aklıma geldi :D. Bir tester test yaparken Java'yı bir developer gibi mi kullanıyor yoksa sadece bazı taskleri otomatikleştirmek için Java'dan yardımmı alıyor. Anlayışınıza ve cevabınıza göre teşekkürler.

Yani ben ilk önce manuel olarak iş arayışındaydım ama Türkiye şartlarında manuel arayan çok az ya da deneyim istiyorlar. O yüzden otomasyona yöneldim, size de tavsiyem direk başlamanız. Java zor Python da bir tercih Java'ya göre bayağı kolay deniliyor. Java kullanım alanı daha geniş ve alan değiştirmek isterseniz ise elde Java olması çok daha iyi oluyor. Tester Java'yı bir developer gibi kullanmıyor. Öncelikle temel Java'yı öğrenip daha sonra nasıl test yapılır onu öğrenmek gerekiyor. Onun yanında da bu kurslarda göreceğiniz programları öğrenmenizi de tavsiye ederim.

Yani ben ilk önce manuel olarak iş arayışındaydım ama Türkiye şartlarında manuel arayan çok az ya da deneyim istiyorlar. O yüzden otomasyona yöneldim, size de tavsiyem direk başlamanız. Java zor Python da bir tercih Java'ya göre bayağı kolay deniliyor. Java kullanım alanı daha geniş ve alan değiştirmek isterseniz ise elde Java olması çok daha iyi oluyor. Tester Java'yı bir developer gibi kullanmıyor. Öncelikle temel Java'yı öğrenip daha sonra nasıl test yapılır onu öğrenmek gerekiyor. Onun yanında da bu kurslarda göreceğiniz programları öğrenmenizi de tavsiye ederim.
Okeyy anladım. Tamam o zaman javayı başlangıc seviyesinde öyreneyim sonrada Test nasıl yapılır o. Peki ya hocam java öğrenmek için hiç türkçe kanal öneriniz varmı. Ve Code Academyde öğrenmeye çalışırsam zorlanırmıyım sizce?. Cevaplarınıza göre teşekkürler hocam

Öncelikle kursları bitirip manuel test mantığını kavrayıp Java'ya geçin. Ben şu an BTK Akademi'den Java temel seviye eğitimini görüyorum Engin Demiroğ eğitmen. Eğer dil varsa yabancı kaynaklarda daha da iyi eğitim olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle kursları bitirip manuel test mantığını kavrayıp Java'ya geçin. Ben şu an BTK Akademi'den Java temel seviye eğitimini görüyorum engin demiroğ eğitmen. Eğer dil varsa yabancı kaynaklarda daha da iyi eğitim olduğunu düşünüyorum.

Bende yabancı kaynaklarda daha iyi eğitim olduğunu sadece başaramıyacağımdan korkuyorum. Sizce giriş seviyesinden bir seviye yukarı yani tahmini stage1 ve stage 2 arası ingilizceyle yabancı kaynaklardaki dersleri öğrenebilirim mi?

Bende yabancı kaynaklarda daha iyi eğitim olduğunu sadece başaramıyacağımdan korkuyorum. Sizce giriş seviyesinden bir seviye yukarı yani tahmini stage1 ve stage 2 arası ingilizceyle yabancı kaynaklardaki dersleri öğrenebilirim mi?

Neyse sizi daha fazla mesgul etmeyeyim o güzel cevaplarınız için teşekkürler.

O seviye için tavsiyem Türkçe başlamanız. Benim B1 seviye ama ilk önce kesinlikle Türkçe ama araştırmaları İngilizce yapıyorum. Pekiştirmek adına eğitim de İngilizce olur mutlaka.

Rica ederim, ne demek. Her zaman ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

Geri
Yukarı