Yazılım ve Grafik İşlemleri İçin Toplama Pc Önerisi

Yasins

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yazılım ve grafik işlemlerinde kullanmak üzere yeni bir masaüstü pc satın alacağım.
Monitör, klavye, mouse hariç ve Windows 8.1 lisansı dahil 3500 TL civarı bir bütçem var.

Sistemde 128 gb ssd olması benim için yeterlidir.
Aynı anda çok fazla uygulamayı açık kullanıyorum.
Minimum 12 gb-16gb ram'e ihtiyaç olabilir.
Cihazda dahili Wi-Fi olmalı.

Kullanılacak programlar: Adobe CS6 serisi elementleri, (Özellikle büyük boyutlu Photoshop ve After Effect projeleri)
Microsoft Visual Studio,
FL Studio,
Sony Vegas,
.
.
.
vb.

Toplamakla uğraşmamak için şu cihazlardan birini satın alıp ssd takarak düşünüyordum:

http://www.hepsiburada.com/m/dell-x...2-p-BD802782?productId=bd802782&categoryId=34

www.pcdepo.com: ASUS PC M70AD-TR005S i7-4790 8G 2TB 4GVGA W8.1 - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo...

www.sinerji.gen.tr: HP L2N63EA 500-470nt i7-4790 12GB 2TB 4GB VGA W8.1  2.828,50 TL

Bu bütçe ve ihtiyaçlarla hazır pc almak mı toplamak mı mantıklı?
Bir de hazır pc lere ram ve SSD taktığımızda garanti dışı mı kalıyor bilgisi olan var mı?

Vakit ayırıp yazanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Hocam bence kendiniz toplamaniz daha sağlikli olur, parçalari tek tek seçme imkaniniz olur.
Yolladiğiniz sitelerdeki PC'şere göz attim ve görüyorum ki SSD mecvut değil ve ekran kartlari maalesef kötü.
Buyrun bu sistemde kullandiğimiz anakart ileriye dönük Z97 mate yeni, 5. besil Intel işlemcilerid e destekleyecek. Buna benzer bi sistem toplarsaniz satin alacağiniz hazir PC'ye göre daha üstün bi sistem elde etmiş olursunuz.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD, işlemci ve RAM yeterli görünüyor.
Kasa, anakart, fan ve ekran kartı için farklı öneriler alabilirim.

Bir de linklerdeki hazır PC'leri değerlendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı