Yazılım ve oyun için monitör önerisi

mhkarahan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba yazılım ve oyun için monitör bakıyorum aklımda 27 inç almak vardı, bir arkadaş bana 24 inç bir monitör önerdi. Laptop ekranı artı bir monitör kullanacağım. Kodlama için 24 inç monitör yeterli olur mu? Bir de pivot olması önemli mi?(kodlama yapanlar tecrübelerini yazarsa sevinirim)

Yazılımcılar genelde bir monitörü dikey bir monitörü yatay kullanır. Pivot olmasında fayda var. Ama bütçe belirtmemişsiniz. (Pivot olması şart değil ama faydalı yani.)

Ben şu anda bu monitörü kullanıyorum.

Çok fazla oyun oynamam, ama oyun oynadığım zamanlarda da işimi görüyor. Monitörden 2-3 ayar yaptıktan sonra ve NVIDIA Kontrol Paneli'nden de renk ayarları yaptıktan sonra renkler çok canlı görünüyor. Ayrıca IPS bir monitör.

Kodlama yaptığım zaman ekran gayet büyük, çok güzel okuyabiliyorum kodları. Hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Ayrıca Pivot özelliği de var monitör üzerinde. Herhangi bir yöne çevirebilirsiniz monitörü.

5ms fazla gelebilir, dediğim gibi kodlamayı oyundan daha fazla yapacaksanız bu size çok batmaz.

Ben şu anda bu monitörü kullanıyorum.

Çok fazla oyun oynamam, ama oyun oynadığım zamanlarda da işimi görüyor. Monitörden 2-3 ayar yaptıktan sonra ve NVIDIA Kontrol Paneli'nden de renk ayarları yaptıktan sonra renkler çok canlı görünüyor. Ayrıca IPS bir monitör.

Kodlama yaptığım zaman ekran gayet büyük, çok güzel okuyabiliyorum kodları. Hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Ayrıca Pivot özelliği de var monitör üzerinde. Herhangi bir yöne çevirebilirsiniz monitörü.

5ms fazla gelebilir, dediğim gibi kodlamayı oyundan daha fazla yapacaksanız bu size çok batmaz.
Cevabınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı