Yazılım ve oyun için monitör önerisi

Bütçe
10000

yukonit0

Hectopat
Merhaba, herkese iyi sosyaller.

Oyun ve yazılım üzerine ana ekran olarak kullanacağım, öncelikli özellikler olarak 144Hz üstü ve pivot özellikli olması, mümkün olursa da çok iyi olmasını beklemiyorum dahili hoparlörü olabilirse iyi olur. Son olarak da şu an DP bağlantı ile kullandığım 75Hz olan Asus VP228QG Monitör ile birlikte kullanmayı düşünüyorum.
Monitör ölçüsü olarak 21 inc üstü olması yetereli.

Bütçeme ve bana uygun olabileceğini düşündüğüm bazı ürünlerin listesi:

ViewSonic XG2405 Monitör

Asus VG258QR Monitör

Asus TUF Gaming VG249Q Monitör

AOC 27G2SPU/BK Monitör

LG UltraGear 24GN650-B Monitör

Samsung Odyssey G4 25" LS25BG400EUXUF (S25BG40) Monitör

HP Omen 27s (780G5E9) Monitör

sistem bilgisi olarak:
AMD Ryzen 5 7500F.
MSI MPG B650 Gaming Plus Wi-Fi
Corsair 32 GB(2x16) Vengeance 5600MHz CL36 DDR5.
Zotac RTX4060 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında sadece AOC ile HP alınabilecek modeller. LG'nin yeni serisi çıktı. Eskisine bakmışsınız.
Diğerlerini eleştirmeye gerek dahi yok.
Ayrıca 10K bütçe ile daha iyi monitörler buluruz. 2K monitör bile alabiliyorsun.
Siz tam olarak ne istiyorsunuz?

Açıkcası şuan 23-24 inc 2 monitör alma fikri girdi aklıma.

Sizin sorunuza yanıt olarak oyun oynuyorum ama genelde hikayeli oyunlar oynuyorum vakit buldukça. Yoğun olarak ekranda vakit geçiridğim sürelerde kod yazıyorum.

Ekranlar ile ilgili çok bilgim olmadığı için yönlendirmeye açığım.

@Saint Lucia hocam var mıdır bir yol tavsiyesi? 10k bütçe ile hangi senaryo daha mantıklı?

Son düzenleme:
Açıkçası şu an 23-24 inc 2 monitör alma fikri girdi aklıma.

Sizin sorunuza yanıt olarak oyun oynuyorum ama genelde hikayeli oyunlar oynuyorum vakit buldukça. Yoğun olarak ekranda vakit geçiridğim sürelerde kod yazıyorum.

Ekranlar ile ilgili çok bilgim olmadığı için yönlendirmeye açığım.

@Saint Lucia hocam var mıdır bir yol tavsiyesi? 10k bütçe ile hangi senaryo daha mantıklı?

Şimdi olayın patladığı nokta var. O da "kod" yazıyorum dediğin kısım. Kod yazan biri için "metin netliği" önem arz ediyor. 10K'ya 2K çözünürlüğü olan monitör alabiliyorsun. Yüksek çözünürlük metin netliğine etki eden bir faktördür.
Mesela Dell S3221QS Monitör şu monitör metin netliği olarak TOP seviyededir.
Our Monitor Picture Quality Tests: Text Clarity buradan en iyi metin netliğine sahip cihazlara bakabilirsin.

Monitör olarak önerim ise Dell G2724D Monitör bu olur.
Metin netliği başarılı çünkü.

Dosya Ekleri

• 1696847587881.png
    1696847587881.png
    255,3 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı