Yazılım ve oyun odaklı laptop önerisi

Şu anda bilgisayar almanı tavsiye etmem. 12. Sınfısın en yoğun dönemdesin ben de o yollardan geçtim ne kadar oynamam desen de oynuyorsun.her sene daha güncel teknolojiler çıkıyor dolar da hep bizim için yüksek kalacak. O yüzden bence bitirmeyi bekle.

Bence 120Hz çok önemli değil eğer Valorant CS:GO, PUBG vb. oyunlar oynamıyorsanız çünkü ben Abra A5 v15.5 aldım GTA 5'de 40-50-60 FPS alıyorum zaten 120Hz olmuyor. Hitman 2 içinde geçerli ama CS:GO'da falan 120'den fazla alıyor. Yani HZ oynadığınız oyuna göre değişecek ama bence Nitro'dan uzak durun ben de alabilirdim ama almadım çünkü çok kronik sorun okudum (mouse hareket ettirince işlemci cızırdıyor vb.) bir de Acer ışık sızmasını garantiye kabul etmiyor yani miktarı fark etmeksizin kendi sitelerinde de yazıyor.
Aynen herkes için önemli olmayabilir ben sadece farklarını sıralıyorum, ona göre karar verilsin. 120Hz bence baya fark ediyor, oyunda olmasa bile browsing vs genel kullanımda. Laptopuma 120Hz TN panel taktım yaptığı farkı her gün görüyorum, keşke telefonuma da takabilsem 😁.

Bu bütçede zaten önemli olan alıcının hangi sıkıntı ihtimalini göze alacağı ya da bütçeyi mi arttıracağı. Mesela ışık sızması çoğu IPS panellerinde görülen bir durum, imalatındaki varyanslarından dolayı da bazı panellerde ortam aydınlık iken bile belli olabiliyor. O durumda da malesef çözüm ya iade ya da panel değişimi.

O cızırtı ya da coil whine sorununu ilk defa duyuyorum. Yaygın mı 2019 modelinde?

Geri
Yukarı