Yazılım ve Programlama için GNU/Linux dağıtımı önerisi

Hocam o komutu paylaşır mısınız? Merak ettiğim için görmek istiyorum sadece.

Devuan tabanlı dağıtım yapmayı düşündüğüm sıralar Systemd karşılığı komutları bir hayli araştırmış ama bulamamıştım, bulduğum bir-kaç komutu da arşive almamıştım. Lakin siz sorunca şimdi arşivi kurcaladım, yanılmıyorsam yeniden başlat komutu şöyle bir şeydi...
dbus-send --system --print-reply --dest="org.freedesktop.ConsoleKit" /org/freedesktop/ConsoleKit/Manager org.freedesktop.ConsoleKit.Manager.Restart

Bu da Systemd yeniden başlat komutu.
systemctl reboot

Devuan tabanlı dağıtım yapmayı düşündüğüm sıralar Systemd karşılığı komutları bir hayli araştırmış ama bulamamıştım, bulduğum bir-kaç komutu da arşive almamıştım. Lakin siz sorunca şimdi arşivi kurcaladım, yanılmıyorsam yeniden başlat komutu şöyle bir şeydi...
dbus-send --system --print-reply --dest="org.freedesktop.ConsoleKit" /org/freedesktop/ConsoleKit/Manager org.freedesktop.ConsoleKit.Manager.Restart

Bu da Systemd yeniden başlat komutu.
systemctl reboot
Gerçekten yeniden başlatmak için bu komudu mu yazıyorlar? Eğer öyleyse işleri zor.

Konu dışı ama Linuxfx kurdum, yakında açacağım konuyu.

Python için IDE olarak Spyder, C ve C++ için Dev C++ veya Code::Blocks kullanabilirsin.

@SideWinder hocamın dediği gibi hangi işletim sisteminde rahat ediyorsan onu kullan, Linux şart değil. Mesela ben bu tarz şeylerde Windows'ta rahat ediyorum, bir başkası da başka bir sistem tercih edebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı