Yazılım ve üniversite için Monster Huma H5 v3.2 alınır mı?

Hocam firma fanboyu olmaya gerek yok siz Monster aldığınız için savunuyorsunuz doğal olarak ama MSI ASUS dizüstü bilgisayar konusunda en kaliteli en iyi firmalar Monster elbette alınır ama MSI ASUS alma şansınız varsa alınmaz kalite ve realite diye bir şey var.

Şu an sizde fanboyluk yapıyorsunuz ben sadece alınmaz demenize dedim.

Herkese merhaba, kendim için laptop araştırması yaparken denk geldim buraya. Yorumlara bakınca bir kaç kelam da ben edeyim dedim.
2004 yılından beri laptop kullanan biri olarak; dell, toshiba, packard bell, sony vaio, lenovo, asus, hp, monster, msi, acer, casper ve şuan aklıma gelmeyen markalarda dahil bir çok markayı gerek şahsi oyun vs gerekse iş için kullandım. Çevremde de çok çeşitli marka laptop kullanan arkadaşlarım da vardı. Bu zamana kadar kullanım tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim; son dönemdeki üretilmiş laptoplar şans işidir arkadaşlar. Eski vaio, toshiba, packard bell, dell, hp ler taş gibi cihazlardı. Masadan düşerlerdi de bişey olmazdı. Fakat şimdi aynı markaların aç kapa yaparken menteşeleri kırılıyor! Belki hafiflik kaygısı veya maliyet düşürebilmek için kullanılan malzemeler kaliteli olarak bilinen laptop markalarından bile çok zayıf olabiliyor. Satış sonrası servis desteği olarak kullanıcısına ciddi mağduriyetler yaşatan kaliteli bilinen ne markalar var. Geçen seneden bir örnek vermek gerekirse; bir arkadaşım asus laptop aldı ve daha ikinci ayında arızalandı. Servise gönderdi ve serviste 2 ay kadar parça bekledi. 20 iş gününü geçtiğinde yenisini vermek zorundalar ama yapmadılar. Bir kaç sene evvel kullandığım HP marka laptopum aluminyum kasa olmasına rağmen cayır cayır yanıyordu. Buna karşın çalıştığım şirkette 10 yaşından fazla hp marka laptoplar buz gibi çalışıyor. Başka bir arkadaşım MSI gaming laptop kullanıyor. Kendisi ekran kapağını sürekli açık bırakıyor. Çünkü belli bir süre aç kapa yapıca menteşe kırıyormuş. 2 kere servise gitmiş bunun için. Şaka gibi. Ayrıca 15 dk kadar oyun oynadım ve deli gibi ısınıyor. Harici klavye takıp oynamaya devam ettim çünkü daha fazla elimi laptop üzerine koyamaz oldum sıcaktan.
Bunca yıldır çok farklı markalarda edindiğim tecrübeye istinaden, markaya bakmak yerine kullanıcı yorumlarına ve tecrübelerine bakarak bütçenize göre bir cihaz almanızı tavsiye ederim. Burada sorun şu ki, kullanmayanlar esas kullananlardan daha çok yorum yaparlar. Bunları dikkate almayın. İncelediğiniz cihazı kullananlar var ise onların yorumlarını dikkate alın.

Geri
Yukarı