Yazılım vs Tasarım

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
İki alana da ilgim var. Arada kaldım hangisi üzerine yoğunlaşacağımı tam kestiremiyorum. Sizden istediğim ise şu, bu dönemdeki şartlar altında iş bulma imkanı, daha fazla gelir miktarı hangisindeyse onu önermeniz. İleride neler olacağını bilmediğimiz bilmediğimiz için bu dönemin şartları üzerinden yorumlamanızı istedim.

İki alana da ilgim var. Arada kaldım hangisi üzerine yoğunlaşacağımı tam kestiremiyorum. Sizden istediğim ise şu, bu dönemdeki şartlar altında iş bulma imkanı, daha fazla gelir miktarı hangisindeyse onu önermeniz. İleride neler olacağını bilmediğimiz bilmediğimiz için bu dönemin şartları üzerinden yorumlamanızı istedim.

Tabii ki yazılım yazılım tabii çok büyük bir kavram fakat teknoloji olarak düşünürsek malum teknoloji çok hızlı gelişiyor çok iyi bir iş olanağı var dilde öğrenirsen yurt dışında mis gibi yaşarsın türkiyedede iyi bir paraya yaşarsın fakat araba ev almak gibi hayallerin olmasın lüks yaşarsın fakat evin araban olmaz.

Yazılım işini keyifle yapan çok kişi görmedim, çoğunlukla kendi projesini geliştirenler keyif alıyor ama o tarafta çok para yok. Bana UX Desing daha çekici geliyor, hem iş imkanı hem verdiği keyif benim açımdan çok daha önde.

Hayal gücün genişse ve yaptığın tasarımlardan, çizimlerden zevk alıyorsan tasarım. Hızlı düşünme ve algoritmik becerilerinin daha baskın olduğunu düşünüyorsan yazılım.

Yazılım işini ben keyifle yapan çok kişi görmedim
Bütün açık kaynak destekçileri.

Nvidia'ya el hareketi çekti diye Linus yaptığı işten keyif almıyor mu oluyor çözemedim. :)

Tasarım ve yazılım birbirinden farklı şeyler. Birinde zihnin saat gibi çalışmaktan duman atmaya başlıyorsa ötekinde hayal gücünden. Sana ne lazım?

Kesinlikle yazılım. Yurt dışında öyle bir kazanırsın ki... Seviyorsan da çok iyi.

Yazılım.

Yazılımda her ne kadar yapay zeka faktörü işleri yokuşa götürse de hedef çok çok iyi olmak ve suni zekanın erişebildiğinden ve akıl edeceğinden daha hususi düşünmek gerektiğini düşünüyorum. Tasarım ise yine çok hususi. O da en iyilerden olmayı hedef etmeyi gerektiriyor bence. Bence asıl mesela sevmek. sevdiğini en iyi yapmak için uğraşır ve herkesin aradığı olursun.

Bütün açık kaynak destekçileri.

Nvidia'ya el hareketi çekti diye Linus yaptığı işten keyif almıyor mu oluyor çözemedim. :)

Tasarım ve yazılım birbirinden farklı şeyler. Birinde zihnin saat gibi çalışmaktan duman atmaya başlıyorsa ötekinde hayal gücünden. Sana ne lazım?
Ben kendi fikrimi belirttim, iki alanı da denedim tasarım işinden daha çok keyif aldım.

Geri
Yukarı