Yazılıma Başlangıç

• Konuyu başlatan KaanKoc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 8B
K

KaanKoc

Ziyaretçi
Evet arkadaşlar benim başlıkta yazdığı gibi yazılım konusuna ilgim var. Bana yazılım yazmaya ne ile başlamam gerektiğini, en kolay yazılım dili hangisidir gibi tavsiyeler istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben aslında program değilde direk yazılıma başlamak istiyorum ve bunun için hangi dil en uygun onu merak ediyordum ayrıca programa başlarken neler yapmalıyız bu gibi şeyleri.

Kardeşim öncelikle öğrendiğin yazılım diliyle ne yapacaksın ona karar ver ?

Android mi java ,ios mu swift veya objective-c, windows için masaüstü app mi geliştireceksin c# vb.net ,web asp.net, php,python,ruby,lisp,c,c++ vs bir sürü dil var hepsiyle yapabileceklerin farklı örneğin c++ ile oyun motoru yazmak kolayken , c# ile masaüstü uygulama geliştirmek kolay.

Kolay diye bir şey yok dillerin seviyeleri var örn : c , c#'a göre makine diline daha yakın bir dil.

Java öğren. Fakat ilk olarak android olarak başlama önce java'nın temel yapılarını öğren döngüler-if vs syntax'ına alış sonra android'e geçersin.

Arkadaşım saglıklı bir programcı olmak istiyorsan bunun temeli C->C++ -> Obje yönelimli programalama dilidir (C#,Java) bu sıra ile gidersen temelin sağlam olur.

hocam sen hangi dili öğreneceğini değil nasıl algoritma geliştirilir onu öğren. c#'tı javaydı nasıl olsa mantığı çözdükten sonra kolay öğrenirsin başlayacaktır. haa illa dil diyorsan c# derim. Hatta türkay ürkmezin bloğunu inceleyebilirsin hem algoritmada hemde dil konusunda basit anlatımlı makaleleri var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı