Yazılıma C# ile başlamak mantıklı mı?

Mesela ben C# ile Cef (Chromium Embedded Framework) kütüphanesiyle tarayıcı yaptım hatta konusunu da açtım. Ama sonradan anladım geliştirmesi çok kısıtlı. Kütüphenenin sana verdiği dışında o tarayıcıyı geliştiremiyorsun ama şimdi Chromium ile C++ geçtim yapacak çok şey var.

Piyasada Python var. Siber güvenlik ve web programcılığı konusunda da SQL PHP Oracle gibi uygulamalar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temel programlama çoğu dilde aynı. Bir dilde uzmanlaşınca diğer dilleri öğrenmek sıfırdan başlayan birisine göre çok daha kısa sürüyor. C# ya da benzer başka bir dil ile başlamak pek de bir fark yaratmayacaktır.

Önemli olan algoritma. Bol bol örnek sorular çözüp basit programlar yazmaya çalışmak çok önemli. Progam yazmak bisiklet sürmeye ya da yemek pişirmeye çok benziyor. Sadece kitap okuyarak veya video izleyerek bisiklet sürmek öğrenilmez. Bir bisiklet bulup sürmeye çalışmak gerekiyor. Program yazmak da öyle.

IDE kullanmak ise tercihe bağlı ancak ben Visual Studio´yu çok ağır ve hantal bir yazılım olarak görüyorum. Onun yerine Visual Studio Code tercih ediyorum. Bence çok daha gelişmiş, modern, sade ve hafif bir IDE.

Yeni konular

Geri
Yukarı