Yazılıma giriş için kaynak tavsiyesi

İngilizce ogrenebilecegim kaynak Udemy olur öğrenme stili olur kitap olur fark etmez ücretli ücretsiz
Ücretsiz olursa daha iyi olur
Destek olan zamanini ayırıp yorum yazan herkese teşekkürler.
Yazılım Mühendisliği yolu üzerinden gidicem nasipse
buradan Udemy üzerindeki tüm ücretsiz kurslara erişebilirsiniz. Yazılım ve İngilizce içeriği gayet bol.
Hocam o zaman Scratch arkadaş için daha iyi olmazmı?Kodların yapısı akışı vb bunları öğrenerek daha rahat bu yolda ilerleyebilir.
Scratch daha çok çocuklara hitap ediyor. Ama isterse tabi ki ondan da başlayabilir, bir zararı olmaz.

Scratch bir dilmi yoksa temel bilgileri algoritmaları öğrenmeye mi yariyor.
Scratch bir program blok kodlama dediğimiz mantıkla çalışıyor.Evet temel bilgileri öğretiyor.Ama dersenizki ben direk C#,Python,Java gibi dillerden başlıycam sıkıntı olmaz(algoritma mantığını öğrenip,yeterli seviyede İngilizce olduktan sonra).

Bu işin mühendisliğini düşünüyorsanız ileri seviyede matematik öğrenmeniz gerekecektir. Ancak bırakın ileri seviyeyi, daha lise seviyesinde bile herhangi bir matematik kitabını “Türkçe” ile okuyamazsınız. Başlangıç için James Stewart Precalculus, Thomas Calculus, Advanced Engineering Mathematics Kreyszig uygun kitaplardır. Kesinlikle çevirilere güvenmeyin!

Yazılım mühendisliğinin kod yazmakla alakası yoktur, diyeyim. “Verimli-Daha iyi-Daha güvenilir-Daha hızlı” bir yazılım için matematiksel modellerle uğraşır, bu kadar.

Bu işin mühendisliğini düşünüyorsanız ileri seviyede matematik öğrenmeniz gerekecektir. Ancak bırakın ileri seviyeyi, daha lise seviyesinde bile herhangi bir matematik kitabını “Türkçe” ile okuyamazsınız. Başlangıç için James Stewart Precalculus, Thomas Calculus, Advanced Engineering Mathematics Kreyszig uygun kitaplardır. Kesinlikle çevirilere güvenmeyin!

Yazılım mühendisliğinin kod yazmakla alakası yoktur, diyeyim. “Verimli-Daha iyi-Daha güvenilir-Daha hızlı” bir yazılım için matematiksel modellerle uğraşır, bu kadar.
LAPACK, Eigen vs. son cumleye ornektir.

Herkese selâmün aleyküm yazılıma giriş yapacağım ama biraz kafam karışık. Programları yükledim ama hiç bilgim yok. Beni en baştan hiç bilgisiz ortalama bir seviyeye getirecek kurs olur, site olur, video olur, oynatma listesi olu, r Udemy vb. kursları olur desteğinizi bekliyorum.

Tutorialspoint sitesini öneririm.

Scratch bir program blok kodlama dediğimiz mantıkla çalışıyor. Evet temel bilgileri öğretiyor. Ama dersenizki ben direk C#,Python, Java gibi dillerden başlıycam sıkıntı olmaz(algoritma mantığını öğrenip, yeterli seviyede İngilizce olduktan sonra).

Peki ya yeterli düzeyde İngilizce'ye sıfırdan başlasam düzenli şekilde çalışarak kaç yılda ulaşırım.

Geri
Yukarı