Yazılıma hangi dilden başlanmalı?

Daha fazla  
Üniversiteye başlamadan, yani şimdiden yazılımın ilk adımlarını atmak istiyorum. Python ve Ruby arasında kaldım. İkisi için de kolay diyorlar. Bütün yazılımları öğrenmemiz mi gerekiyor yoksa temel olarak Python, Java ve C++ bilmek yeterli olacak mıdır?
Ve yazılım öğrenmek için bir şeyler bilmek gerekli mi yoksa direk birinde başlamalı mıyım?

Üniversiteye başlamadan, yani şimdiden yazılımın ilk adımlarını atmak istiyorum. Python ve Ruby arasında kaldım. İkisi için de kolay diyorlar. Bütün yazılımları öğrenmemiz mi gerekiyor yoksa temel olarak Python, Java ve C++ bilmek yeterli olacak mıdır?
Ve yazılım öğrenmek için bir şeyler bilmek gerekli mi yoksa direk birinde başlamalı mıyım?
Python ile başlayabilirsin. Bir şey bilmene gerek yok. Derslerde en baştan başlayıp ileri seviyeye doğru öğretiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapmak istediğinize göre çok değişir ama python kolay bir başlangıç olabilir. Daha temelden öğrenmek isterseniz C olabilir. Elektronik veya bilgisayar gibi bir mühendislik düşünüyorsanız C öğretecekler üniversitede.

Geri
Yukarı