Yazılımcı için dizüstü tavsiyeleriniz?

muhametsafak

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba bilgisayar başında saatlerini geçiren birisi olarak masaüstü bilgisayara bağımlı olmaktan kurtulmak istiyorum. Daha önce emektar bir dizüstüm vardı, ancak arızalandı... Yeni bir notebook almak istiyorum ancak hangi notebook işimi görür tam olarak emin değilim.

Şuan masaüstü olarak kullandığım bilgisayar 2GB rami, 2.70Ghz tek çekirdek AMD sempron işlemcisi ile ihtiyaçlarıma rahatlıkla cevap verebiliyor. Harici bir ekran kartı kullanmıyorum. Tahmin edeceğiniz gibi sıkı bir oyuncu değilim. Ancak web tasarım işine girmeyi düşündüğümden ekran kartı önem kazanmaya başladı. Ayrıca sektörün kazancı çok olmadığından fiyat olarak uygun bir cihaz aradığımı belirtmek isterim. Uzun bir süre araştırdıktan sonra;

i5 2.60Ghz işlemci, AMD HD8570M model 2GB harici ekran kartına, 4GB Ram Belleğe sahip bir cihaz buldum. Sizce işimi görür mü veya daha ideal bir öneri sunabilirmisiniz?

Lenovo IdeaPad G500 59-390103

Cihazla oyun da oynamayı düşünüyorsunuz sanırım. Bu kart GT 540M ile eşit sayılır. Fena değildir yani. Uzun süre kodlama yapacaksanız pil süresine de bakmak lazım. Cihaza 8.1 kurup güzelce kullanabilirsiniz. Ben bir sorun göremiyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı