Yazılımcı için laptop önerisi

Bütçe
13000
Evet işlemci gayet iyi peki bu ekran kartı nasıldır yani bizim bildiğimiz GTX RTX modelleri arasında tam olarak neye denk düşüyor.

Ekran kartı 1660 Ti dengi.
Bence Hp Omen'i almak daha mantıklı, hem ekran kartı cok daha iyi, hem de işlemci performansı yeterli.

Ekran kartı 1660 Ti dengi.

Bence Hp Omen'i almak daha mantıklı, hem ekran kartı cok daha iyi, hem de işlemci performansı yeterli.
Omende işlemci konusunda emin olamıyorum dün biraz araştırma yaptım ve bir kaç teknomarket gezdim bir çok insan ryzen 5 modelinin intel i5 ile denk olduğunu söylüyor

Omen'de işlemci konusunda emin olamıyorum dün biraz araştırma yaptım ve birkaç teknomarket gezdim birçok insan Ryzen 5 modelinin Intel i5 ile denk olduğunu söylüyor.

Artık yeni i5'ler zaten eskisi gibi değil, örnek vermek gerekirse i7-10750H ile i5-11400h aynı performansa sahip. Kısacası nesil atladıkça teknolojiler gelişiyor ve giriş seviyesi olsa bile performans artıyor.

Artık yeni i5'ler zaten eskisi gibi değil, örnek vermek gerekirse i7-10750H ile i5-11400h aynı performansa sahip. Kısacası nesil atladıkça teknolojiler gelişiyor ve giriş seviyesi olsa bile performans artıyor.

Anladım hocam ama yine de tercihimi i7 üzerinden kullanmak istiyorum, dediğim gibi fazla oyun oynamıyorum herhangi bir render işim falan da olmayacak o yüzden RTX 3050 sanki yeter gibi geliyor.

Anladım hocam ama yine de tercihimi i7 üzerinden kullanmak istiyorum, dediğim gibi fazla oyun oynamıyorum herhangi bir render işim falan da olmayacak o yüzden RTX 3050 sanki yeter gibi geliyor.

Oyun olarak sadece rekabetçi oyunlar oynarsanız 3050 rahatlıkla yeter fakat model olarak üstte attığım ROG'u öneririm, daha kaliteli.

Merhaba. Arkadaşın önerdiği HP Omen gayet güzel ve uygun gözüküyor. İşlemci modellerine bu kadar takılmayın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta genel anlamda ürünün kalitesi ve işinize uygunluğu. Önerilen tüm modeller oyun ve yazılım anlamında sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Siz en sorunsuz (kronik vb.) ve en uzun vadede sizi mutlu edecek (genel kalite, soğutma, pil) ürünü seçmelisiniz.

Not: Siber güvenlik uzmanı ve bir yazılımcı olarak ben de masaüstünden laptop'a geçiş yapacağım. Bilgi olması açısından aklımdaki modelleri belirteyim.

1- Lenovo Legion Pro 5 (AMD-3060)
2- HP Omen 15-EN1011NT (AMD-3070)
3- Lenovo Legion 5 (AMD-3060)

Merhaba. Arkadaşın önerdiği HP Omen gayet güzel ve uygun gözüküyor. İşlemci modellerine bu kadar takılmayın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta genel anlamda ürünün kalitesi ve işinize uygunluğu. Önerilen tüm modeller oyun ve yazılım anlamında sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Siz en sorunsuz (kronik vb.) Ve en uzun vadede sizi mutlu edecek (genel kalite, soğutma, pil) ürünü seçmelisiniz.

Not: Siber güvenlik uzmanı ve bir yazılımcı olarak ben de masaüstünden Laptop'a geçiş yapacağım. Bilgi olması açısından aklımdaki modelleri belirteyim.

1- Lenovo Legion Pro 5 (AMD-3060)
2- HP Omen 15-EN1011NT (AMD-3070)
3- Lenovo Legion 5 (AMD-3

Evet bence de yukarıda bahsettiğimiz sistemler halihazırda gayet işimi görecek sistemler. Lenovo'nun Legion serisini birebir test etme imkanım oldu kasa olarak gayet başarılı bir iş çıkarmışlar ama marka olarak da ASUS düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı