Yazılımcı olmak için hangi bölümü bitirmek mantıklı olur?

NemesisLGN

Hectopat
Yakında YKS'ye gireceğim ve yazılımcı olmak istiyorum fakat iyi üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği sıralamaları çok yüksek iyi bir üniversitede başka bir mühendislik bitirip sonradan yazılım öğrenip geliştirsem şirketlerde iş bulabilir miyim? Yani demek istediğim iyi bir üniversite bitirip aldığım mühendislik diploması işe girerken işime yarar mı yoksa illa yazılım ya da bilgisayar mühendisliği diploması almam mı lazım? Sağ olun.

Yakında YKS'ye gireceğim ve yazılımcı olmak istiyorum fakat iyi üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği sıralamaları çok yüksek iyi bir üniversitede başka bir mühendislik bitirip sonradan yazılım öğrenip geliştirsem şirketlerde iş bulabilir miyim? Yani demek istediğim iyi bir üniversite bitirip aldığım mühendislik diploması işe girerken işime yarar mı yoksa illa yazılım ya da bilgisayar mühendisliği diploması almam mı lazım? Sağ olun.
İş bulmak için iyi bir üniversitede yazılım mühendisliği okuyacaksın.

İş bulmak için iyi bir üniversitede yazılım mühendisliği okuyacaksın.
Evet ama ben asla birinin altında çalışmayı kabul etmeyen biriyim. Gereken birikimi yapmak için çalışılabilir ama imkan varsa kendi şirketini kurmalısın. Bende şu an bunu planlıyorum.

Herhangi bir üniversitede yazılım, bilgisayar mühendisliği veya YBS okumalısın.

Yazılım veya Bilgisayar mühendisliği okuyup iş yerini kurarken kosgeb’den destek alabilirsin, yazılım sektörü yüksek teknolojiye girdiği için kosgebdeki en yüksek dilimde.

Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri gibi lisans bölümlerinin yanı sıra;
Bilgisayar Programcılığı, Web Tasarım ve Kodlama gibi önlisans bölümlerini de okuyarak DGS ile örgüne geçebilirsin.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliğinin temel bilim bölümü olarak sayılabilecek Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri de okunabilir. Bunun yanı sıra Matematik, İstatistik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri de okunabilir.

Başka bir mühendisliğin diploması hiçbir işine yaramaz yazılım sektöründe. Bir tek elektrik-elektronik spesifik olarak "gömülü sistem yazılımı" alanında işe yarıyor ancak onun dışında bilgisayar, yazılım, yapay zeka, bilişim sistemleri gibi mühendislikler harici okunmaz yazılımcı olmak istiyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı