Yazılımcı yanında iş nasıl bulunur?

otoemre1

Picopat
Arkadaşlar merhaba ben kendimi yazılım alanında geliştirmek istiyorum yaz tatilinde de bir yazılım şirketi ya da bir yazılımcının yanında çalışmak istiyorum. Maaş karşılığı değil de daha çok eğitimi amaçlı böyle yerleri nasıl bulabilirim?

YBS öğrencisi?

YBS güzel bir bölüm, diploması yazılım sektöründe de oldukça etkili, açıköğretimden okumadığın sürece her yerde okuyabileceğin bir bölüm, elbette kendini geliştirmen de çok önemli. İlerleyeceğin alanı iyi belirleyip projeler ile desteklemeni kendini teknik anlamda da geliştirirsen açıköğretim hariç her yerde okunur. Açıköğretimde okunmaz dememin sebebi iş ilanlarında açıköğretim mezunlarını filtreden eliyorlar, o yüzden açık öğretim diploması işlevsiz bir diploma maalesef.

YBS güzel bir bölüm, diploması yazılım sektöründe de oldukça etkili, açıköğretimden okumadığın sürece her yerde okuyabileceğin bir bölüm, elbette kendini geliştirmen de çok önemli. İlerleyeceğin alanı iyi belirleyip projeler ile desteklemeni kendini teknik anlamda da geliştirirsen açıköğretim hariç her yerde okunur. Açıköğretimde okunmaz dememin sebebi iş ilanlarında açıköğretim mezunlarını filtreden eliyorlar, o yüzden açık öğretim diploması işlevsiz bir diploma maalesef.
Ben ikinci üniversite olarak ybs ye kayıt yaptırmıştım da yazılıma merakım var diye açıktan okuyorum yani tabi işe alımlarda her bölüm gibi sıkıntı olacaktır. Ama kendini örgünde okuyanlardan daha iyi geliştirirsen yine iş bulunur diye düşünüyorum. Hayırlısı artık teşekkür ederim hocam cevaplarınız için

Geri
Yukarı