Yazılımcılık için nereden başlanmalı?

1616BURSA1616

Picopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar ben biraz araştırma yaptım bu konuda biraz cahilim. Şu anlık hobi olarak yapmayı planlıyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. Bildiğim tek şey C+ C++ Java JavaScript gibi programları biliyorum ama ne işe yaradığını çok bilmiyorum. Yani kısacası ne yapmam lazım? Web sitesi yapma oyun yapma ya da oyun hilesi yapma yani bunları yapmam için hangi programı öğrenmem lazım? Bir gram bir şey bilmiyorum dediğim gibi cahilim bu konuda. Mesela şu uygulama şu işe yarıyor gibi yazarsanız ben onlara göre seçim yapabilirim iyi günler.
Arkadaşlar video da atabilirsiniz o videoları sırasıyla izleyebilirim iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm arkadaşlar ben biraz araştırma yaptım bu konuda biraz cahilim. Şu anlık hobi olarak yapmayı planlıyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. Bildiğim tek şey C+ C++ Java JavaScript gibi programları biliyorum ama ne işe yaradığını çok bilmiyorum. Yani kısacası ne yapmam lazım? Web sitesi yapma oyun yapma ya da oyun hilesi yapma yani bunları yapmam için hangi programı öğrenmem lazım? Bir gram bir şey bilmiyorum dediğim gibi cahilim bu konuda. Mesela şu uygulama şu işe yarıyor gibi yazarsanız ben onlara göre seçim yapabilirim iyi günler.
arkadaşlar video da atabilirsiniz o videoları sırasıyla izleyebilirim iyi akşamlar.

Bende dahil çoğu kişi Python ile başlamış çünkü çok kolay sende Python ile başlayabilirsin.

Kesinlikle C# ile başla hem kolay hemde Syntaxı düzgün.Python sonradan vız gelecek çok kolay olacak.İlk python demememin sebebi kötü syntaxıdır.

arkadaşlar video da atabilirsiniz o videoları sırasıyla izleyebilirim iyi akşamlar.

Web tabanlı diller ile başlayabilirsin ama tabii ondan önce frontend kısmının temelini öğrenmeniz lazım yani kısaca sıralama şöyle HTML, CSS, bootstrap, JavaScript, PHP//ASP.Net, MySQL.
Bu sırayla giderseniz güzel şeyler yapabileceğiniz inanıyorum.

Peki Python öğrendim diyelim, yani dediklerimi yapabilir miyim? Oyun yapma falan, yoksa sadece kod yazmayı mı öğrenirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1631601422329.png

arkdaşlar video atabilirmisiniz siz hangi videolardan öğrendiniz bende video izliyecem
Tek başınıza sadece yılan oyunu vs yapabilirsiniz. Daha fazlası için ekip vs lazım. Her yazılım dilinde geçerli bu.
napmam lazım o zaman
Tek başınıza sadece yılan oyunu vs yapabilirsiniz. Daha fazlası için ekip vs lazım. Her yazılım dilinde geçerli bu.
napmam lazım o zaman
yani ne yapabilririm.Python da ne var ki herkes paython diyo ne işe yarıyo.

Geri
Yukarı