Yazılımda hangi dille neler yapılır?

Aslinda web ile ilgili birkaç sorum da vardı Rica etsem yardimci olabilir misiniz? Aslinda bu bahsettiklerimden once web tasarimini öğreniyorum. Html, Css ve Javascript'ten sonra ne yapmam gerekli? Bir website yapmam için sirasiyla bu 3unden sonra ne yapmaliyim?
Kendinizi geliştirip bazı Javascript frameworklerinde gelişebilirsiniz. Ben Vue.js ve TailwindCSS öğrenmiştim.

Oyun için C#,C++ uygundur. Web için HTML, CSS, JS, PHP, Python kullanabilirsin. Genel olarak masaüstü uygulamalar için C#,C++,Java, Python öneririm. Android için Java, Kotlin. iOS için Swift. macOS için objective-C öneririm. Şu an aklımda olanlar aklınızda bir alan varsa ona göre öğrenmeniz için kaynak atabilirim.
Not: Eğer bir yanlışım varsa kusura bakmayın.

İyi çalışmalar dilerim. 🙂

Oyun için C#,C++ uygundur. Web için HTML, CSS, JS, PHP, Python kullanabilirsin. Genel olarak masaüstü uygulamalar için C#,C++,Java, Python öneririm. Android için Java, Kotlin. iOS için Swift. macOS için objective-C öneririm. Şu an aklımda olanlar aklınızda bir alan varsa ona göre öğrenmeniz için kaynak atabilirim.
Not: Eğer bir yanlışım varsa kusura bakmayın.

İyi çalışmalar dilerim. 🙂
Peki mesela oyun için C# ogrenecegim. bunu oyun odakli mi ogrenmem lazım yoksa direk C# dersi alsam yeterli mi?

Peki mesela oyun için C# ogrenecegim. Bunu oyun odakli mi ogrenmem lazım yoksa direk C# dersi alsam yeterli mi?

Hangi oyun motorunu öğrenmek istiyorsanız onun dersini almanız lazım. Mesela Unity için C# değil Unity dersi lazım. Unreal için C++ değil Unreal dersi lazım. Ben mesela Unity için öğreniyorum ama C# la programlar geliştirmekde güzel geldiği için ikisini de öğrendim. Sen istersen sadece oyun öğrenebilirsin.

Geri
Yukarı