Yazılmayan 2 gün devamsızlık sonra yazılır mı?

Selam dostlar, şubat ayında toplam 2 gün gitmedim ve devamsızlık hala yazılmadı. şuan 5.5 gün, 7.5 gün olması gerekiyordu. hakkım var diye gitmesem de 2 gün devamsızlık bir anda işlenir ve kalırım diye korkuyorum. öyle bir şey olsa da özürlüye geçirilir mi devamsızlıklar? Derslerim iyi, devamsızlıktan kalırsam kendimi parçalarım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, şubat ayında toplam 2 gün gitmedim ve devamsızlık hala yazılmadı. Şu an 5.5 gün, 7.5 gün olması gerekiyordu. Hakkım var diye gitmesem de 2 gün devamsızlık bir anda işlenir ve kalırım diye korkuyorum. Öyle bir şey olsa da özürlüye geçirilir mi devamsızlıklar? Derslerim iyi, devamsızlıktan kalırsam kendimi parçalarım :D

Yazılabilir ama yazılsa bile dönem sonu özürlüye geçiriliyor devamsızlıklar.

O 2 günden sonra da devamsızlık yapmıştım 2-3 hafta sonra. O devamsızlık girildi rapor teslim ettim. Ama bahsettiğim 2 gün girilmedi.

Girildikten sonra mı raporu teslim ettiniz eğer girildikten sonra teslim ettiyseniz bir ihtimal yazılmama ihtimali var ama çok düşük. Çünkü karneler basılmadan devamsızlıklar sınıf defterinden kontrol edilir garantisi yok. Eğer devamsızlık yazılmadan rapor verdiyseniz raporu aynı gün giriyorlar.

Selam dostlar, Şubat ayında toplam 2 gün gitmedim ve devamsızlık hala yazılmadı. Şu an 5.5 gün, 7.5 gün olması gerekiyordu. Hakkım var diye gitmesem de 2 gün devamsızlık bir anda işlenir ve kalırım diye korkuyorum. Öyle bir şey olsa da özürlüye geçirilir mi devamsızlıklar? Derslerim iyi, devamsızlıktan kalırsam kendimi parçalarım :D

Eninde sonunda giriyorlar hocam. Ben şu an 32'yi geçtim sınıfta kalıp sene önümüzdeki eğitim yılı açığa geçmek istiyorum.

Girildikten sonra mı raporu teslim ettiniz eğer girildikten sonra teslim ettiyseniz bir ihtimal yazılmama ihtimali var ama çok düşük. Çünkü karneler basılmadan devamsızlıklar sınıf defterinden kontrol edilir garantisi yok. Eğer devamsızlık yazılmadan rapor verdiyseniz raporu aynı gün giriyorlar.
Girildikten sonra rapor verdim yani o 2 gün girilmedi ama ondan sonra yaptığım devamsızlık girildi. Hocam peki diyelim karne basılmadan önce kontrol edip girdiler ben de girilmez diye başka günler de devamsızlık yapmışım 10 günü geçmiş velimi arayıp bilgilendirirlermi yani özürlüye geçirmek için bir şansım olur mu?

Eninde sonunda giriyorlar hocam. Ben şu an 32'yi geçtim sınıfta kalıp sene önümüzdeki eğitim yılı açığa geçmek istiyorum.

Hocam karne basılmadan önceki gün kontrol edip sisteme geçirseler devamsızlığım 10 günü geçse özürlüye geçirmek için bir şansım olur mu? Yani bilgilendirirler mi?

Girildikten sonra rapor verdim yani o 2 gün girilmedi ama ondan sonra yaptığım devamsızlık girildi. Hocam peki diyelim karne basılmadan önce kontrol edip girdiler ben de girilmez diye başka günler de devamsızlık yapmışım 10 günü geçmiş velimi arayıp bilgilendirirler mi yani özürlüye geçirmek için bir şansım olur mu?

Hocam karne basılmadan önceki gün kontrol edip sisteme geçirseler devamsızlığım 10 günü geçse özürlüye geçirmek için bir şansım olur mu? Yani bilgilendirirler mi?

Genelde müdür yardımcısı kaçıncı sınıfsan önce seni odasına çağırır yani devamsızlığı çok olanları ve seni eğer 30 günü geçmediyse işte neden yaptınız devamsızlık vesaire sorar daha sonra velinizi çağırır özürlüye çevirir. Tabii bu dediklerim 30'u geçmeyen devamsızlıklar için geçerli. Ayrıca 10 özürsüz 20 özürlü hakkınız bulunuyor evet ama 5 özürsüz devamsızlık yaparsanız belge alamıyorsunuz. Yani siz sakın 25'i geçmeyin. Bu söylediğimi müdür yardımcısı yapmak zorunda değil ama genelde yapıyorlar siz okulun son haftaları müdür yardımcısıyla devamsızlığım ne kadar diye konuşun yine de. Dediğim gibi 25 günü sakın geçmeyin ama özürlü özürsüz fark etmez toplam 25'i geçmeyin.

Genelde müdür yardımcısı kaçıncı sınıfsan önce seni odasına çağırır yani devamsızlığı çok olanları ve seni eğer 30 günü geçmediyse işte neden yaptınız devamsızlık vesaire sorar daha sonra velinizi çağırır özürlüye çevirir. Tabii bu dediklerim 30'u geçmeyen devamsızlıklar için geçerli. Ayrıca 10 özürsüz 20 özürlü hakkınız bulunuyor evet ama 5 özürsüz devamsızlık yaparsanız belge alamıyorsunuz. Yani siz sakın 25'i geçmeyin. Bu söylediğimi müdür yardımcısı yapmak zorunda değil ama genelde yapıyorlar siz okulun son haftaları müdür yardımcısıyla devamsızlığım ne kadar diye konuşun yine de. Dediğim gibi 25 günü sakın geçmeyin ama özürlü özürsüz fark etmez toplam 25'i geçmeyin.

Düzeltme yapayım 5 gün özürsüz devamsızlık yapan belge alamaz kuralı 8 Eylül 2023'te kaldırılmış. Yani 25 değil toplam 30'u sakın geçmeyin. Yazılmadı demeyin istedikleri zaman defterde yazıyorsa karne basılana kadar e-Okul a yazabilirler.

Son düzenleme:
Girildikten sonra rapor verdim yani o 2 gün girilmedi ama ondan sonra yaptığım devamsızlık girildi. Hocam peki diyelim karne basılmadan önce kontrol edip girdiler ben de girilmez diye başka günler de devamsızlık yapmışım 10 günü geçmiş velimi arayıp bilgilendirirler mi yani özürlüye geçirmek için bir şansım olur mu?

Hocam öğretmenler illaki bir şans tanıyor. Karneden önceki hafta hallederler diye düşünüyorum velinizi alıp gidin ve konuşun bence.

Geri
Yukarı