Yazım yanlışı mağdurları

1614250479578.png

Bu 2 tuşa tıklamak 3 saniyenizi almıyor.

Ne bekliyordunuz? Her kelimeyi en doğru yazacak, her noktalama işaretini nokta atışı koyabilecek bir eklenti olduğunu mu? Basit imla ve yazım hatalarını düzeltmek için kullanılıyor "düzelt" kısmı. Noktalı virgül, iki nokta üst üste koyabilecek kadar gelişmiş ütopik bir eklenti değil yani. Yazım ve imla hatalarını seyreltmek, belirli bir ölçüde tutmak, aza indirgemek adına yerleştirilmiş bir eklenti. Cümleyi baştan sona doğru yazmak sizi ilgilendiriyor, "düzelt" eklentisini değil.

Belki de bu şikayet geliştirilmesine yardımcı olabilirdi neden bu kadar kırıcı olduğunuzu anlayamıyorum.
Eki Görüntüle 895400

Bu 2 tuşa tıklamak 3 saniyenizi almıyor.

Bu 2 tuşa bastığım halde böyle oldu.
Düzelt aracı yardımcı olmak için var. Türkçe kurallarını doğru uygulamak için bir araca ihtiyacınız olmamalı. Yazımınızın doğru olması sizin sorumluluğunuzda. Hem düzgün Türkçe yazamıyorsunuz hem de basit bir araca suç atıyorsunuz. Enteresan.

Suç tuttuğumu kim söyledi kuşlar falan mı? Sırf 1 2 şeyi yanlış yazdım diye neredeyse ban yiyebilirdim empati kurmanızı tavsiye derim sayın çok bilmiş.

Belki de bu şikayet geliştirilmesine yardımcı olabilirdi neden bu kadar kırıcı olduğunuzu anlayamıyorum.

Bu 2 tuşa bastığım halde böyle oldu.
Haksız yere kırıcı olduğum bir nokta varsa cidden özür dilerim zaten sizden; lakin konunun ilk mesajında "Ha? Hı?" gibisinden kaba söylemleriniz garibime gitti açıkçası. Diğer üyelerin size karşı tutumunu bilemem ama böyle bir üslupla mesaj yazmamanız gerekiyor. Bir eleştiriniz varsa daha kibar bir üslup ile dile getirmelisiniz. Ben bir sürü imla hatası yapan kullanıcı görüyorum; ama size yazdığım gibi bir mesaj yazmadım hiç. Bunun nedeni ise takındığınız tavır.

Haksız yere kırıcı olduğum bir nokta varsa cidden özür dilerim zaten sizden; lakin konunun ilk mesajında "ha? Hı?" gibisinden kaba söylemleriniz garibime gitti açıkçası. Diğer üyelerin size karşı tutumunu bilemem ama böyle bir üslupla mesaj yazmamanız gerekiyor. Bir eleştiriniz varsa daha kibar bir üslup ile dile getirmelisiniz. Ben bir sürü imla hatası yapan kullanıcı görüyorum; ama size yazdığım gibi bir mesaj yazmadım hiç. Bunun nedeni ise sizin takındığınız tavır.

Yazan kişi kadar anlayan kişi de önemli :D

Yazan kişi kadar anlayan kişide önemli :D

Sen ve bazı arkadaşlar nedense bana kibar yoldan "akılsız" diyor gibi geldi.

Burası yazım kurallarına uyan bir forum. Elbet yeni geldiğiniz zamanlarda hata yapacaksınız, zamanla alışırsınız. Ha ben uyum sağlayamam derseniz de çıkış butonu sağ üstte. 🙃

Beni en az kıran yorum bu oldu diyebilirim.

Sen ve bazı arkadaşlar nedense bana kibar yoldan "akılsız" diyor gibi geldi.
Diğer kullanıcıların yorumları beni alakadar etmiyor. Ben kendi yorumumu zaten kendi içten düşüncelerime dayanarak yaptım. Üstü kapalı sözlerle kaba imalarda bulunan varsa da bu onun/onların ayıbıdır.

Diğer kullanıcıların yorumları beni alakadar etmiyor. Ben kendi yorumumu zaten kendi içten düşüncelerime dayanarak yaptım. Kaba imalarda bulunan varsa da bu onun/onların ayıbıdır.

En azından siz hatanızı fark ettiniz ve ben de sizden özür dilerim kırdıysam.

Suç tuttuğumu kim söyledi kuşlar falan mı? Sırf 1 2 şeyi yanlış yazdım diye neredeyse ban yiyebilirdim empati kurmanızı tavsiye derim sayın çok bilmiş.
Empati kurmalık bir durum yok. Bir forumdan banlandın diye ölmezsin. Kullanmazsın olur biter. Burası bir forum ve kuralları var. Üye olurken kabul ettiğin kurallara uymak zorundasın. Madem kurallara uymayacaktın, üye olmamalıydın.

En azından siz hatanızı fark ettiniz ve ben de sizden özür dilerim kırdıysam.
Hata yapmadım ki. "Hata yaptığım bir durum varsa zaten özür dilerim" dedim. "Ha?", "Hı?" gibi hesap sorarmışçasına mesajları siz yazdınız ta en başta. Ben de rasyonel ve kibar bir şekilde eleştirimi öne sürdüm. Kırıcı olarak algılamışsınız. Estağfurullah özür dilemenize gerek yok, bir daha böyle kötü bir üslup takınmamaya çalışmanız fazlasıyla yeterli.

Kırıcı dediğiniz mesajlar konuda 1-2 tane mevcut. Ben eleştirimi kibar bir şekilde yaptım sadece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı