Yazın çalışmak için iş bulma

Afkborn

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
18 yaşındayım üniversite sınavını atlattım ve bu 2 ay çalışmak için iş arıyorum. İş bulma konusunda biraz kötüyüm nerelere gitmeliyim? Bilgisayar işinden ortalama düzeyde anlarım (Bilgisayar toplama gibi işler). Daha önce 3-4 yıl yazın çalışmıştım fakat her seferinde akrabalarım veya ailem iş bulmuştu. Maalesef bu yıl onlardan çok destek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha çok kafe restoran tarzı yerlerde rahat iş bulursun. Yaz sezonunda gıda sektöründeki yerler fazla elaman alır. Sahil taraflarında veya işlek yerlere bakmalısın.

Hevesini kırmak istemem ama maalesef istediğin sektörde iş bulamazsın. Bende bilgisayar ile çok haşır neşir biriyim ve bilgisayar mühendisliği 1. sınıf arkadaşım ile ayni bilgiye sahibim hatta daha iyiyim ama ne o ne ben bilgisayar ile alakalı bir iş bulamadık. Ben bu yıl birkaç gün komilik yaptım sonra sadece yol paramı vermesi karşılığında bir muhasebe bürosuna girdim en azından özgeçmişime yazabileceğim bir meslek olur diye. Bu ilk günüm sana da böyle bir yol tavsiye ederim.

Kozmetik şirketleri vardiyalı elemanlar arar genelde. Yaz aylarında yoğun ve mesaili çalışırlar. 2 ay içinde fazla mesai ile birlikte iyi para kazanabilirsin. Etrafında kozmetik firması bulunuyorsa başvur.

Tanımadığın bir yerde garson olarak çalışırsan ezerler. Her şeyi yaptırırlar.
Çevremdeki insanlarda böyle söyledi. O yüzden bu tarz bir şey düşünmüyorum.

Daha çok kafe restoran tarzı yerlerde rahat iş bulursun. Yaz sezonunda gıda sektöründeki yerler fazla elaman alır. Sahil taraflarında veya işlek yerlere bakmalısın.
Eskişehirde yaşıyorum barlar sokağında rahat olarak bulabilirim ama bu sefer ailem problem çıkartıyor daha 18 yaşındasın diyerek. Daha kaç yaşına girmem gerekiyor anlamış değilim. Bizim milletimizde keşke bu problem olmasa

Çevremdeki insanlarda böyle söyledi. O yüzden bu tarz bir şey düşünmüyorum.

Eskişehirde yaşıyorum barlar sokağında rahat olarak bulabilirim ama bu sefer ailem problem çıkartıyor daha 18 yaşındasın diyerek. Daha kaç yaşına girmem gerekiyor anlamış değilim. Bizim milletimizde keşke bu problem olmasa
Ben 16 yaşında çalışmıştım. Restoranda. 18 Yaşında sigorta girişi de yapılabilir. Neden izin vermediklerine anlam veremedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı