Yazın gezmeye Paris'e mi yoksa başka bir ülkeye mi gitmeliyim?

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İlk yurt dışı deneyimim olacak İngilizcem iyi seviyede Fransızcam da A2 aklımda Paris var hesaplamalarımı yaptığımda 1 haftalık sürede geziyi tamamlarım günlükde 250tutuyor gibi ya tek tabanca ya da kardeşimle gitmeyi düşünüyorum daha ucuz veya dur ilk burayı gör dediğniz önerilerinizi bekliyorum yurt dışı için.

Not:Yeşil pasaportum var ve 20 haziran sonrası gitmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Fransa yerine İngiltere veya İtalya'yı tavsiye ederim Fransa bana kalırsa ilk görülmesi gereken bir yer değil yurt dışına çıkacak olan bir kişi bana kalırsa İtalya'dan başlamalı veya İngiltere Fransa onlara göre daha basık kalır benim kendi şahsi fikrimdir illa Fransa'ya gideceğim diyorsan da marsilya ve Paris'e gidebilirsin normandiya da iyidir tarihi geziler için.

İtalya'yı değerlendireceğim ama İngiliz aksanına karşı çok ön yargılıyım ilk deneyimde karşılaşmak istemem :D

@Metin6271 İtalya'yı inceledim roma ve milano için iki ayrı gezi rehberi buldum fakat Paris kadar dolu hissettirmediler İtalya daha çok her bölgesinde 2-3 gezilebiliecek yer içeriyor gibi geldi ama bu bana ters biraz ben tek bir şehir içinde kalmak istiyorum siz nereleri önerirsiniz İtalya'da?

Not: Londra'yı de inceledim aslında ama maalesef yeşil pasaport yetmiyormuş ekstra vize istiyor.

Son düzenleme:
İngiltere yeşil pasaport yeterli diye biliyordum ama son olan olaylarda yeşil pasaport taşıyan kişilerin sıkıntılı (kırmızı liste) arananlar olduğu ortaya çıkınca birçok ülke sıkıntı çıkarabiliyor doğrudur.
Şahsen gidiceksen şu ülkelere bak derim.
Almanya-Avusturya-İsviçre-Hollanda-İspanya-Yunanistan-İsveç-Danimarka
Bunlar sağlam ülkelerdir üstadım.
Suudi arabistanıda tavsiye ederim tuhaf gelebilir ama havası güzeldir nasipse bir daha hayırlı akşamlar.

Geri
Yukarı