Yazın market sektöründe part time çalışmak

Hydrawarrior

Centipat
Daha fazla  
İyi günler, yazın çalışabileceğim part time iş aramaktayım. Daha çok garsonluğa bakmıştım ama genelde az para verdiklerini ya da sigortasız almak istediklerini söylediler. Arkadaşım bana bir tanıdığının part time markette çalıştığını söyledi ve asgari ücret almasa da iyi bir para aldığını söylemişti ama emin değilim. Daha önceden bu tarz birisinin tecrübesi varsa ya da alternatifler varsa önerilerinizi almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
A101'de günde 4-5 saat çalışarak aylık 6.5 bin TL civarı bir para alıyorsun. Sabah 8 öğlen 1, veya akşam 5 gece 9.30 arası.

Migros ve Macro gibi mağazalar sezonluk işçi arıyor diye reklam gördüm. Onlara bakabilirsiniz. Sektörle ilgili bilgim yok ancak sigorta ve yan hakları bir tık daha iyidir.

Marketlerde genelde ağır işler için erkekleri istiyorlar onu bilerek gidin derim. Ancak kesinlikle gıda sektöründe çalışmayın, 1,5 yıl çalıştım hayatımın en yorgun zamanıydı.

A101'de günde 4-5 saat çalışarak aylık 6.5 bin TL civarı bir para alıyorsun. Sabah 8 öğlen 1, veya akşam 5 gece 9.30 arası.

Peki CV verirken yalan mı söylemeliyim? Çünkü üniversite öğrenciyim ve bu tarz bir durum başıma gelmişti. Direkt öğrenciyim dememiştim o zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki CV verirken yalan mı söylemeliyim? Çünkü üniversite öğrenciyim ve bu tarz bir durum başıma gelmişti. Direkt öğrenciyim dememiştim o zaman.

CV'ye falan gerek yok. Herhangi bir A101'e gidip çalışmak istediğinizi söyleyin. Sizden çoğu e-Devlet'ten alınabilen birkaç evrak isteyecekler. Onları tamamlayıp götürdüğünüzde başlarsınız.

Sebebi ne hocam? Günde 5 saat çalışırsa (haftada 1 gün izin) gayet iyi.
Markete çalışırken tecrübem şu oldu; İş zor değil, ama işi zorlaştıran personel, kadro ve marketin sistemi.
Yani part time girersen fena değil, sıkıntı yok. Ama genellikle gece gündüz çalışan amele arıyorlar. (Prosedür yok, iş ahlakı berbat, adam kayırma cart curt hepsi var. Müdür dediğin adam 3+5 toplayamaz genellikle düşünür yani. :D Tabi heryer böyle değil ama giren insanların yapısı bu şekilde. Daha çok Migros ve benzeri yerlere girmeye çalışırsan daha iyi olur.

Geri
Yukarı