Yazın ne sıklıkla banyo yapıyorsunuz?

Genelde günlük. Kışın 2-3 günde bir olabiliyor.
Hergün banyo yapmak, yüz ve saç derisindeki yağ dengesini bozar.
Dediklerinin hiçbiri olmuyor bana. Herkesin derisi ve saç yapısı aynı değil. Genel değerlendirmek yanlış.

Yaşadıgınız şehir Nemli ise tavsiyem 3 kez yıkanılması gerekmektedir.
Tabi kese yapmanızda faydanıza olacaktır. Pisliklerden arınırsınız.
Kendi Fikrimdi. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Yazın günde bir kere (Bu sabah veya akşam olabilir) kışın haftada bire düşüyor. Spordan sonra çok terlersem mutlaka bir kova suyla duş alıp (pratik) banyomu yaparım, yoksa bundan çok rahatsız olurum. Çok fazla suyu kullanmam, bir kova suyla sadece duş alınması şeklindedir, rutin olan tüm bu yıkanma işlemlerim. Bir de gelen su faturasında en fazla suyu çok sık yıkanılan çamaşırlarımız nedeniyle (Aşırı titiz olmanın bir bedeli:)) yani aslında baş suçlu olarak çamaşır makinesi en çok harcamayı da yapıyor, işin açıkçası. Duş lama, bulaşık suyu, çamaşır ıslatma suyu, vb. amaçlar için hermetik şofbenle sıcak su kullanımı en düşük seviyelerde sürekli olarak kalıyor. Kolay gelsin.

Kuru ciltlerde belirttiğiniz gibi zararlı olabilir, ama ben normal kurulukta (ne çok yağlı, ne de yağı az olan ) bir cilde sahibim ve hergün yazın çok uygun olan saatlerinde duş alabilmenin bir zararını henüz göremedim, aksine daha zinde ve uyanık yapıyor bence. Saç yıkama sıklığıyla duş alma sıklığı ayni (benzer) şekliyle kanımca vucudun veya saçların kuruluk derecesiyle de yıkanma sıklığı periyodu arasında direk bir ilişki olabilir, yani doktorunuzun bu tavsiyesi ve sizin görüşünüz çok doğrudur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı