Yazın PC kışa göre ne kadar fazla ısınır?

arkadaşlar malumunuz haziranın ortasındayız, havalar çok sıcak gidiyor, intel 11400F stok işlemci ile dün oyun oynarken işlemci sıcaklığı 90 civarydı. Kasayı temizlemeye karar verdim ve açıp güzelce tozları alabildiğim kadar aldım ve sonra PC'yi tekrar açtım.
şu an ise şöyle bir vaziyetteyim:
PC boştayken işlemci 55-60 ekran kartı ise 50-55 derece
herhangi bir oyun açtığımda işlemci 100 derecede çalışıyor, mesela pek ısınmaz diyerek ilk kez Long Dark açtım sonra emin olmak için RDR 2 açtım ancak herhangi bir fps düşmesi olmadan durum aynen devam ediyor.
işlemcinin bu kadar sıcak çalışması beni ürküttü, bu sebeple oyunu kapattım. bunun sebepleri ne olabilir veya nasıl çözebilirim?

Şu an Gaziantep'te yaşıyorum. Hava 8° ekran kartım en fazla 70° oluyor. Yazın burası 37°'ye kadar çıkıyor. Aralarında ne kadar bir fark olur?

Ben kışın kombiyi açmıyorum :D açıyorum Elden Ring'i kasa zaten 75-80 derece oluyor çok da güzel ısınıyor oda küçük olduğu için hızlı ısınıyor yazında 85-86 oluyor.

Ben kışın kombiyi açmıyorum :D açıyorum Elden Ring'i kasa zaten 75-80 derece oluyor çok da güzel ısınıyor oda küçük olduğu için hızlı ısınıyor yazında 85-86 oluyor.
Benim küçük oda da petek var daha 1 gün açmadım. Önceden 3 4 Pc açık olurdu online oyun için şimdi Sanal PC ye geçtiğim için gerek görmüyorum. 1 Pc fazlasıyla ısıtıyor odayı :)

Arkadaşlar malumunuz Haziran'ın ortasındayız, havalar çok sıcak gidiyor, Intel 11400F stok işlemci ile dün oyun oynarken işlemci sıcaklığı 90 civarydı. Kasayı temizlemeye karar verdim ve açıp güzelce tozları alabildiğim kadar aldım ve sonra PC'yi tekrar açtım.
Şu an ise şöyle bir vaziyetteyim:
PC boştayken işlemci 55-60 ekran kartı ise 50-55 derece.
Herhangi bir oyun açtığımda işlemci 100 derecede çalışıyor, mesela pek ısınmaz diyerek ilk kez Long Dark açtım sonra emin olmak için RDR 2 açtım ancak herhangi bir FPS düşmesi olmadan durum aynen devam ediyor.
İşlemcinin bu kadar sıcak çalışması beni ürküttü, bu sebeple oyunu kapattım. Bunun sebepleri ne olabilir veya nasıl çözebilirim?

Maalesef bende aynı durumu yaşıyorum, Dying Light 1 oynarken işlemci 95 dereceye çıktı kafayı yedim ekran kartı ise 80 le 85 derece arası geziyor hava insanı haşlanmış yumurtaya çeviriyor şu an baktım 44 derece hava cehennem gibi.

Maalesef bende aynı durumu yaşıyorum, Dying Light 1 oynarken işlemci 95 dereceye çıktı kafayı yedim ekran kartı ise 80 le 85 derece arası geziyor hava insanı haşlanmış yumurtaya çeviriyor şu an baktım 44 derece hava cehennem gibi.
Benim ssd boşta iken 58 59 kasa temizliğinde hiçbir sorun yok halbuki. Ekstradan sanırım kasanın tepesine de fan koyduracağım.

60 dereceyi bulan SSD ye termal ped değişimi yaptığım halde düşmedi. Kasanın mesh i yoktu cam vardı önünde ben de camı kaldırıp kendim filtre yaptım. Çok ince sineklik ve 10 derece düştü böylelikle öndeki 3 fan da içeriye rahat bir şekilde hava alabiliyor. Diğer türlü cam varken sadece yanlardan alıyordu. İşlemci sıcaklığım normal, onun için halı hazırda olan stok soğutucuyu kullanıyorum.

60 dereceyi bulan SSD'ye termal ped değişimi yaptığım halde düşmedi. Kasanın mesh i yoktu cam vardı önünde ben de camı kaldırıp kendim filtre yaptım. Çok ince sineklik ve 10 derece düştü böylelikle öndeki 3 fan da içeriye rahat bir şekilde hava alabiliyor. Diğer türlü cam varken sadece yanlardan alıyordu. İşlemci sıcaklığım normal, onun için halı hazırda olan stok soğutucuyu kullanıyorum.

Benim kasa da aynı seninki gibiydi. Ben de sineklikle kapattım önce, sonra ne oldu oldu sinekliği çıkarmak durumunda kaldım. Şu an kapaktaki plastik yok ve kasa iyi hava alıyor, dezavantajı tozu da iyi alıyor…

Yeni konular

Geri
Yukarı