Yazın Sürekli Hapşırmak

UserHakan

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Mars
Merhabalar bilmiyorum aranızda böyle bir olay yaşayan var mı? Sorum şu genelde yaz aylarında sabahları burnumda kaşıntı ile hapşırma isteği ve hapşırdım mı rahat 5-10 kez devam ediyor. Bir şeye alerjim olduğunu düşünüyorum ama neye anlamadım ve sadece yaz aylarında oluyor. Sizce bu neden olabilir veya aranızda yaşayan varsa nasıl düzeltti?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar bilmiyorum aranızda böyle bir olay yaşayan var mı? Sorum şu genelde yaz aylarında sabahları burnumda kaşıntı ile hapşırma isteği ve hapşırdım mı rahat 5-10 kez devam ediyor. Bir şeye alerjim olduğunu düşünüyorum ama neye anlamadım ve sadece yaz aylarında oluyor. Sizce bu neden olabilir veya aranızda yaşayan varsa nasıl düzeltti?
Bana ilkbaharın sonunda oluyordu. Doktor polene alerjim olduğunu söyledi. 1.5 yıldır Covid yüzünden maske takıyoruz. Maske sayesinde polenler burnuma gelmediği için 1.5 yıldır rahatım.

Ama sizin durum evdeymiş. Yazın çiçek açan bitkiniz var mı evde?

Aynı durum bende de var, sabah saatlerinde ortalama 30-45 dakika arası hapşırma ve burun akıntısı sorunu çekiyorum, doktora göründüğümde alerjin var demişti ve ilaç yazmıştı. O ilacı kullandığım zamanlarda hiç sorun yaşamıyorum. İlacın adını vererek sizi yanlış yönlendirmek istemem, aile hekiminize vb. görünmeniz sizin için en iyisi olur.

Aynı durum var boğazın kaşınıyor mu?

Ben her mevsim hapşırıyorum.
Her mevsim burnum akıyor.

Her gün oluyor. Çok canımı sıkıyor. Hele polenli hava olursa daha da beter. Gözlerim şişiyor kanlanıyor bir de bunların yanında.

Bana ilkbaharın sonunda oluyordu. Doktor polene alerjim olduğunu söyledi. 1.5 yıldır Covid yüzünden maske takıyoruz. Maske sayesinde polenler burnuma gelmediği için 1.5 yıldır rahatım.

Ama sizin durum evdeymiş. Yazın çiçek açan bitkiniz var mı evde?
Bahçe var heryer çiçek
Aynı durum var boğazın kaşınıyor mu?
Yok

Yeni konular

Geri
Yukarı