Yazın YGS-LYS'ye Nasıl Çalışılmalı?

Çok değil, şöyle 400 puan yapsam yeter. Zaten o zaman İzmir'e rahat girerim.

(Yazılım Mühendisliği için.)

Ygs için 2 ay mı? Yok artık 15 tatil de lys ağırlıklı ygs çalış sakın ama sakın o kadar zamanını ygs ye harcama Maximum etkisi %10 olan bir sınav için. Tıp istiyormuşsun ilk 10 bin için sadece LYS çalışsan bile yeterli. Tekrar ediyorum sakın 1 aydan fazla YGS çalışma!!!

YGS'nin %10 gibi bir puan değeri falan yok dostum. Puan hesaplamalarına göre %40'a kadar etkisi vardır. Atıyorum MF3 puan değerinde YGS'de 1 matematik sorusu 0.9 puandır, bir fen sorusu 1.2 puandır, LYS biyoloji soruları 2 puan, fizik 1.5 puandır (değerleri internette araştırırsan bulursun), sonra netin ile puan değerleri çarpılır. Örneğin LYS biyolojide 1 soru 2 puan ve 20 net yaptıysan, 20x2=40 puan kazanırsın. Bütün dersler hesaplandıktan sonra 100 puan (taban puan) ve okul puanın eklenir, son sıralama puanın çıkar. LYS'yi daha çok önemse ama sakın YGS'yi boşlama gibi bir yanlışa girme. Bu işin bir de psikolojik yanı da vardır. Eğer birinci sınavda kötü yaparsan aradaki zaman diliminde çökmüş bir şekilde hissediyorsun kendini, o psikoloji ile LYS'ye giriyorsun. Doğru bilgileri kendin araştır bul, kimsenin dediğine aldırış etme.

Ben şuan hazırlık okuyorum yani geçen yıl girdim sınava. Sınav puanlarının hesaplamalarını yaptık geçen yıl kesinlikle %40 değil onu söyliyim sana. Ayrıca ne yaptığını biliyosa psikolojik sorun yaşayacağını düşünmüyorum çünkü etrafımda ki herkese aynısını söyledim ygs boş bir sınavdır. Eğer ygs'nin etkisi %40 olsa 77bin olan derece lys ile 7 binlere çekilmezdi kağıtlarda yazanlarla yanlış bilgilendirmeyin.

Benim tavsiyem matematikte türev,integral kimyada organik kimya biyolojide de sistemler konularını öğrenebildiğin kadar öğren.Çünkü sınava hazırlanmanın en zor zamanlarında havalar ısınmışken bu konular üst üste geliyor ve sınavda da çok fazla soru çıkıyor.Çoğu kişi doğru dürüst öğrenmeden sınava giriyor.Bunları iyi öğrenirsen ciddi fark yaratırsın.

Çok değil, şöyle 400 puan yapsam yeter. Zaten o zaman İzmir'e rahat girerim.

(Yazılım Mühendisliği için.)
Dostum senin hedefinin bu denli yüksek olması ne güzel. Ben de LYS'ye hazırlanmaya çalışıyorum.
Yaz, arkadaşlar, güneş her şey beni kendine çekiyor. Zaten meslek lisesi öğrencisiyiz.

Ben şuan herhangi bir yazılım mühendisliğinin kapılarını aralamaya çalışıyorum. Ancak benim için gerçekten ama gerçekten büyük irade gerektiren bir olay.
Sınavı aslında çalışan değil, o iradeyi ortaya kayabilen kazanıyor.
Dışarıda onca güzellik varken 4 duvara kapanıp 300 soru çözmek bana gerçekten çok zor geliyor.

İçin rahatlatacaksa söyleyeyim, ygs birincisi diyorki "Bu sınavlar zekayı değil çok çalışmayı ve azmi gerektiriyor. Düzenli ve sık çalışan kazanır.", yani o güzelliklerden mahrum kalacaksın demeyeceğim, zaten bu lafı herkes sana söylüyor.

Benim hedefim 400 ama 330 küsür alıyorum şu anda. 11. sınıfım. İnşaAllah senin istediğin olur, hayırlısı olur.

Arapların bir sözü vardır. "Et tekrar u ahsen velev kane yüz seksen." Yani "Tekrar etmek güzeldir 180 kere olsa bile." [emoji4]

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/YGS/2015_OSYS_KILAVUZ.pdf

Dostum kusura bakma ama bu resmi bir şeydir. Sen evde kendi puanını hesapla, tutmazsa ona göre %40 değil de. Ben de senin gibi geçen sene girdim ve gayet işime yaradı YGS sınavı. Herkes tutturmuş %40 değil diye. Eğer sorun olursa gider şikayetini yaparsın zaten, her şey açık ortada. Sorun oluyorsa al kendin hesapla. Genelde dersane hocaları sever böyle iddialar atmayı. Sorun 'yanlış bilgilendirmeyin' diye söyleyip yanlış bir bilgilendirme yapmandır.
Psikolojik sorun da şudur: Arkadaşlarına bakarsın herkes 10 bini geçmiş, sen 50 bininci olmuşun. 1-0 yenik gitmek istemesen de seni etkiler, bu da tıbbi bir şeydir, ne yaptığını bilmek bir nebze işe yarar.

@53949 varsa

Varsa eğer herhangi bir iletişim adresinizi alabilir miyim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…