Yazın YGS-LYS'ye Nasıl Çalışılmalı?

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/YGS/2015_OSYS_KILAVUZ.pdf

Dostum kusura bakma ama bu resmi bir şeydir. Sen evde kendi puanını hesapla, tutmazsa ona göre %40 değil de. Ben de senin gibi geçen sene girdim ve gayet işime yaradı YGS sınavı. Herkes tutturmuş %40 değil diye. Eğer sorun olursa gider şikayetini yaparsın zaten, her şey açık ortada. Sorun oluyorsa al kendin hesapla. Genelde dersane hocaları sever böyle iddialar atmayı. Sorun 'yanlış bilgilendirmeyin' diye söyleyip yanlış bir bilgilendirme yapmandır.
Psikolojik sorun da şudur: Arkadaşlarına bakarsın herkes 10 bini geçmiş, sen 50 bininci olmuşun. 1-0 yenik gitmek istemesen de seni etkiler, bu da tıbbi bir şeydir, ne yaptığını bilmek bir nebze işe yarar.

Merhaba ben de bu sene sınavdan çıktım. O tablo eğer ygs deki tüm soruları yaparsan etkili oluyor. Yani ygsde fulledin ya da birinci oldun diyelim o zaman etkili oluyor. Bildiğimiz gibi her yer de torik ve gerçekte olan diye bir şey var. Örneğin benim arkadaş TM de 50 binden 10 bine çekti lys ile. Bu da başka bir yerde ayrıntılı açıklaması:

http://www.frmtr.com/ygs-ve-lys-ye-...kac-etkileyecek-herkes-birsey-soyluyor-3.html

umuttu kardeş tıp fakültesine giden bir abimsin ve bu işlerde tecrübeli görünüyorsun ben 10.sınıfın 2.dönemindeyim İTÜ uçak mühendisliği en büyük hayalim. Fiziğim iyi denemez matematikte idare eder diyeyim . yazın ygs mat ve fizik çalışmak faydalı olurmu ya da 2. dönemden itibaren 9.sınıf fizikten gireyim mi nasıl olur bazıları faydalı olur diyorlar bazılarıda erken daha 12 de pilin biter diyolar abicim bu konuda bana yardımcı olursan çok sevinirim teşekkürler . :)

Merhaba, sınava girecek biri olarak size birkaç öneri verebilirim. Mat ve Geo için kesinlikle Çizgi Üstü çözün, ben çok faydasını gördüm ve şunu rahatlıkla diyebilirim soruya bakarak kafadan işlem yapmadan aa bu kesin budur deyip soru çözmeye başladım, faydasını görürsünüz yani. Fen kısmında da Palme daha iyi olur veya Birsen Birben(fizik ve geo için özellikle) çözen arkadaşlar temellerini geliştirebilirler temel için. Son olarak ygs yea ona çok çalışma kesinlikle yanlış bir kanı, ygsdeki çoğu konu lysde de çıkıyor, çıkmasa bile lysnin temelini oluşturuyor. Konuları tamamlamaya kimyadan başlayın bence, en kısası o çünkü, Türkçede paragraf çözüm bol bol, dilbilgisini çok kasmayın, Küçük Buyuk Uyum, Anlatım Teknikleri, Açıklık Duruluk, Sıfat İsim, Fiilimsiler konularını bilseniz yaparsınız çoğunu(zaten 5 soru :)). Çoğrafyaya bakın, Ygs de geodan çok getiriyor, söyle bir okuyun yeter, zaten işlemli bir şey yok. İyi forumlar :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı