Yazlık 3G Erişimi

efetoker

Hectopat
Merhabalar, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam üzgünüm. Bu yaz üç aylığına tatile Tekirdağ yakınlarına gidiyorum, gideceğim yerde hiç bir şekilde ev telefonu falan yok. Üç ay boyunca internetim olsun istiyorum bunun için de tabiki son çare 3G Modemler. Şimdi soruma gelecek olursak hızı farketmez 1-8-16 mbit, fakat sınırsız olacak bir 3G modem arıyorum, ve 2 kişi kullanacağımız için kablosuz desteği gibi bir şey arıyorum. 3G Modem daha önce hiç kullanmadığım için bu konuda bilgim yok o yüzden sorular saçma geldiyse tekrar üzgünüm. Dediğim kriterde bir vınn, vodem ya da başka türlü bir 3G modem önerebilir misiniz?

İki bilgisayar da kullanabilecek (birbirinden biraz uzak), sınırsız olacak, hızı farketmez.

Bu ayarlara göre başka bir çözüm de verebilirsiniz tabii ki. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akıllı telefonun varsa 3G'yi telefon hattın için alıp 'tethering' yazılımlarını da kullanabilirsin.
Fakat benim tavsiyem 1-2 ay daha beklemen. TTnet ya da Dsmart'ın yazlıkçı paketlerini duyuracaklarını ümit ediyorum. (Hatta yarın TTnet'e gidip bir ağızlarını arayacağım ve Yalın İnternet hizmetini taahütsüz verip vermediklerini de öğreneceğim ;)) Fiyat/ Data konusunda en iyi performans hala ADSL bağlantıları...

Not: Şansına UyduNet gibi bir alternatifin de var Tekirdağ için; Uydunet Hizmet Alanlar Bir araştır bakalım.

- - - Güncellendi - - -

Bir iyi bir kötü haberim var Efe. =)
Kötü haber; TTnet Yalın İnternet taahütsüz alınabilmesine rağmen yine telefon bağlantı parasını da aldıkları için aynı hesaba geliyor.
İyi haber; geçen sene olduğu gibi bu sene de Haziran gibi 'Yazlıkçı' paketlerin duyurulacağına eminler. Umarım bir süpriz yaşatmaz ve uygun fiyata bağlanırız. Bir süpriz olursa da kaldığın yerin telefon hattı olsun olmasın taahütsüz paketlerden seçip internet bağlantısına sahip olabileceksin büyük ihtimalle.
Lakin Tekirdağ'daki yetkili ile konuşurken interneti kapattırmak istediğin zamanı belirt ve kapandığında vergi vb. ekstra ücretler çıkıp çıkmayacağına emin ol. Benim Turkcell WINN ile ağzım yanmıştı bir kere...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı