Yazlık ev mi yoksa otel mi?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba. Bildiğimiz üzere her şeyin fiyatı arttı maalesef. Otelde kalsak desek çok pahalı. Bütçe yetmeyebiliyor. Bana göre aslında en iyisi güzle bir siteden yazlık ev almak veya kiralamak. Tabii ki de kendinizin olunca aslında bir tık daha mantıklı geliyor. Kira derdi de olmuyor. Ama işler size bakıyor maalesef. Ama bence bana göre de tatil gibi aslında. Havuzu, denizi, ortamı falan. Bir de arkadaş grubu olunca da güzel oluyor. Size göre hangisi iyi peki? Bana göre yazlık daha iyi bence. Mersin'de deniz kenarında çok iyi havalar ve ortamlar var.

Merhaba. Bildiğimiz üzere her şeyin fiyatı arttı maalesef. Otelde kalsak desek çok pahalı. Bütçe yetmeyebiliyor. Bana göre aslında en iyisi güzle bir siteden yazlık ev almak veya kiralamak. Tabii ki de kendinizin olunca aslında bir tık daha mantıklı geliyor. Kira derdi de olmuyor. Ama işler size bakıyor maalesef. Ama bence bana göre de tatil gibi aslında. Havuzu, denizi, ortamı falan. Bir de arkadaş grubu olunca da güzel oluyor. Size göre hangisi iyi peki? Bana göre yazlık daha iyi bence. Mersin'de deniz kenarında çok iyi havalar ve ortamlar var.
Sorusu mu olur yahu? Hayatım boyunca otelde mi kalacaksın?

Eğer kalabalık değilseniz ve minimal yaşayabilirseniz karavan alın ve sadece park kirası ödeyin. Herkes parkları otopark gibi sandığı için karavandan kaçıyor ancak öyle değil. Bahçesi, suyu, elektiriği olan yerler bu karavan parkları.
Ayrıca tek dingil ve kısa karavnlara muayene vs. gerekmiyor. Eğer biraz büyük bir şey isterseniz muayene vs. olayları da var.

Sorusu mu olur yahu? Hayatım boyunca otelde mi kalacaksın?
Haklısınız da ama yazlık da kalınmaz da tatil otel de olur diyenler de var.

Eğer kalabalık değilseniz ve minimal yaşayabilirseniz karavan alın ve sadece park kirası ödeyin. Herkes parkları otopark gibi sandığı için karavandan kaçıyor ancak öyle değil. Bahçesi, suyu, elektiriği olan yerler bu karavan parkları.
Ayrıca tek dingil ve kısa karavnlara muayene vs. gerekmiyor. Eğer biraz büyük bir şey isterseniz muayene vs. olayları da var.
Biz kalabalık aileyiz hocam.

Sabit bir konuma gideceksen hep yazlık daha iyi olur ama farklı farklı konumları gezeceksen otel tabii ki.

Otel tatili olacaksa gırtlak dolusu otel seviyorum ben. Diğer türlü güzel olmuyor.
Ama otele de her zaman para verilmez ki. Yazlık da alsan hem güzel hem tatil yaparsın. Hem de malın mülkün olmuş olur. Seneler sonra emekli olunca da okey oynarsın full. Bak sonraki yılların planını da yaptık. :)

Yazlık daha iyi. 6-7 sene önce dedem tüm aile için Kuşadası’nda yazlık almıştı, değeri kaç katına çıktı bilemiyorum artık. Çoğunlukla oraya gideriz her yaz, malum fiyatlar böyleyken başka bir yere gitmek de mantıklı olmaz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı